2021-04-08
Zmarła mgr farm. Władysława Węgrzyn

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej Koleżanki w zawodzie, mgr farm. Władysławy Węgrzyn, która w wieku 71 lat odeszła do Pana w dniu 6 kwietnia 2021 r. w wyniku zarażenia koronawirusem.

W osobie Pani Magister nasze środowisko utraciło dobrego człowieka i świetnego fachowca.

Pani mgr Władysława Węgrzyn ukończyła studia farmaceutyczne na Akademii Medycznej we Wrocławiu w roku 1972. Po ukończonych studiach podjęła pracę w raciborskich aptekach PZF Cefarm Bytom, później w aptece "Eskulap" na Rynku. W Raciborzu wyszła za mąż i urodziła trójkę dzieci - syna Macieja i córki Annę oraz Małgorzatę.

Po transformacji ustrojowej wspólnie z techniczką Hanną Szymańską uruchomiły i prowadziły aptekę w nowo wybudowanym Ośrodku Zdrowia w Tworkowie w gminie Krzyżanowice k/Raciborza.

Pani mgr Władysława Węgrzyn była bardzo cenioną farmaceutką, szanowaną przez mieszkańców Tworkowa. Cechowała Ją wielka kultura osobista, życzliwość, wyrozumiałość i chęć niesienia pomocy. Ludzie po prostu Jej ufali, co w naszej misji jest sprawą podstawową. Współpracowała z personelem Ośrodka Zdrowia, współtworząc jego jakość.

Zamiłowanie do aptekarstwa odziedziczyła po Niej córka Anna, która po studiach na Wydziale Farmaceutycznym we Wrocławiu oraz po przejściu Mamy na emeryturę przejęła aptekę i aktualnie z powodzeniem kontynuuje dzieło swej Mamy.

Pani mgr Węgrzyn angażowała się w życie środowiska raciborskich aptekarzy uczestnicząc w różnych formach ich aktywności społecznej. Była bardzo lubiana. Zapamiętamy naszą Koleżankę jako Osobę skromną, bardzo wartościową, zawsze pogodną.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 10 kwietnia 2021 r. o godz. 11.00 w miejscowości Dobieszów k/Głubczyc. Po mszy św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nastąpi przejście na miejscowy cmentarz, gdzie zostanie pochowana w rodzinnym grobie.

W imieniu farmaceutów z Raciborza i powiatu raciborskiego

mgr farm. Justyna Kiedrowska
członek Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej

Autor: Justyna Kiedrowska
chevron_left
15
05.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry