2019-02-09
Przewodnik zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków

Przewodnik opracowany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny dotyczący zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków dla produktów leczniczych podlegających serializacji i wprowadzonych do obrotu po 9 lutego 2019 r.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Źródło informacji:

https://www.gif.gov.pl/pl/aktualnosci/1398,Przewodnik-zarzadzania-alertami-generowanymi-przez-system-weryfikacji-autentyczn.html

Dla sprawniejszego poruszania się w nowej rzeczywistości związanej z wejściem w życie obowiązku serializacji, przygotowany został przewodnik, który opisuje sposób zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków.

Alerty to informacje generowane w momencie skanowania produktu, wskazujące, że opakowanie produktu leczniczego może nie być autentyczne. Nie oznaczają one od razu przypadku sfałszowania produktu leczniczego, gdyż powodem wystąpienia alertów mogą być kwestie techniczne. Dlatego też, stworzony przewodnik rozważa różne przypadki i przedstawia sposób postępowania w sytuacji wystąpienia alertu.

Ponadto, na stronie internetowej stworzona została dodatkowa zakładka poświęcona tematyce serializacji. W zakładce "serializacja produktów leczniczych" umieszczone zostały najważniejsze informacje dotyczące europejskiego systemu weryfikacji autentyczności produktów leczniczych oraz użyteczne odnośniki do cennych informacji z punktu widzenia użytkowników systemu.

Przewodnik jest dostępny do pobrania na stronie:

https://www.gif.gov.pl/download/1/6282/Przewodnikzarzadzaniaalertamigenerowanymiprzezsystemweryfikacjiautentycznoscilek.pdf

Autor: Piotr Brukiewicz
chevron_left
24
06.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry