powrót
2017-12-04Piotr Brukiewicz
Zmarła mgr farm. Ewa Darlewska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 91 lat zmarła mgr farm. Ewa Darlewska.

Urodzona we Lwowie 20 grudnia 1926 r. Wnuczka prof. Kazimierza Twardowskiego, wybitnego filozofa, wykładowcy Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Po zakończeniu II wojny światowej wraz z rodzicami i rodzeństwem w wyniku przymusowej ekspatriacji Polaków trafia na Śląsk. Ukończyła studia farmaceutyczne we Wrocławiu i rozpoczęła pracę w aptekach na terenie Śląska, najpierw w Katowicach, a potem w Gliwicach m.in. w aptece koło Kościoła Św. Krzyża przy ul. Sobieskiego. Jej brat Jan Darlewski - prof. Politechniki Śląskiej był założycielem i pierwszym Prezesem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Gliwicach. Od pierwszych dni czynnie udzielała się w tym Towarzystwie. Jeszcze całkiem niedawno jeździła z nami na wycieczki do swojego ukochanego Lwowa.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 5 grudnia 2017 r. o godz 9.00 w Kościele przy ul. Poniatowskiego, a następnie na cmentarzu przy ul. Lipowej w Gliwicach.

Wyrazy głębokiego współczucia i żalu Rodzinie oraz Najbliższym Zmarłej, składa Rada i Biuro Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Wiadomość o śmierci mgr farm. Ewy Darlewskiej została przekazana przez mgr farm. Justynę Kiedrowską - członka Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej.


Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Dokładny termin: 2017-09-04
Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria: