Apothecarius ebook Więcej
2008-09-20SIENKIEWICZ Jolanta
Bez papieru w OC komunikacyjnym
Sejmowa Nadzwyczajna Komisja Przyjazne Państwo przygotowała projekt zmian ustawy prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym policja będzie mogła przez telefon czy internet sprawdzić posiadanie przez kierowcę ubezpieczenia OC.

Posłowie proponują skreślenie pkt. 2 w art. 130a ust. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym, który zakłada, że pojazd musi być usunięty z drogi, jeśli kierujący nie okaże dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC lub stwierdzającego opłacenie składki. W uzasadnieniu projektu czytamy, że w sytuacji, gdy funkcjonariusze policji posiadają telefony i komputery z dostępem do internetu możliwe jest sprawdzenie, czy umowa obowiązkowego ubezpieczenia OC została zawarta, np. telefonicznie. Nie ma uzasadnienia tak surowe karanie kierowców za brak umowy ubezpieczenia w formie papierowej.

Jednak Mariusz Wasiak z Komendy Głównej Policji wyjaśnia, że obecne terminale nie pozwalają na uzyskanie informacji o ubezpieczeniu, ale po wymianie sprzętu nie będzie takiego problemu. Dodaje także, że z punktu widzenia przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego posiadanie OC czy jego brak nie ma znaczenia.


źródło: DZIENNIK UBEZPIECZENIOWY
(2008-09-05)
Autor: SIENKIEWICZ Jolanta
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet