Komisja ds. aptek szpitalnych i farmacji klinicznej w Śląskiej Izbie Aptekarskiej ma przyjemność zaprosić farmaceutów do udziału w kursie pt. "Prawo,...
Czytaj więcejKomisja ds. aptek szpitalnych i farmacji klinicznej w Śląskiej Izbie Aptekarskiej ma przyjemność zaprosić farmaceutów do udziału w kursie pt. "Prawo, farmacja i medycyna w praktyce – jak bezpiecznie wykonywać zawód medyczny w szpitalu/dziale farmacji", który odbędzie się 8 października (wtorek) 2024 r. w godz. 16.00-20.30.
Miejsce: Dworek Pod Lipami w Katowicach, plac pod Lipami 1.
Za udział w kursie farmaceuci będą mogli uzyskać 4 punkty edukacyjne tzw. "twarde". Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Prelegenci:
Dr hab. n. med. Jarosław Woroń - doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, specjalista farmakologii klinicznej, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie, kierownik Uniwersyteckiego Ośrodka Monitorowania i Badania Niepożądanych Działań Leków w Krakowie, starszy asystent lecznictwa Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Gabinecie Konsultacyjnym Farmakologii Klinicznej. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii, Polskiego Towarzystwa Fitoterapii oraz Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce. Członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej.
Dr Anna Banaszewska - radca prawny, ekonomista, farmaceuta. Ekspert w zakresie prawa farmaceutycznego i medycznego. Udziela pomocy prawnej w Polsce i zagranicą w zakresie badań klinicznych, wytwarzania, dopuszczania do obrotu, refundacji oraz obrotu produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi a także kosmetyków i środków żywieniowych. Doradza w zakresie zamówień publicznych i reprezentuje klientów przed Krajową Izbą Odwoławczą w przedmiocie zamówień na dostawy leków i wyrobów medycznych oraz usług medycyny pracy. Kierownik studiów podyplomowych i wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Mgr farm. Adam Mokshaha-Zarzycki - farmaceuta szpitalny, specjalizujący się w przygotowywaniu leków jałowych, takich jak leki recepturowe i cytostatyczne. Posiada doświadczenie w przygotowaniu procedury ich wytwarzania zgodnie ze standardami Farmakopei Polskiej. Przez 4 lata prowadził seminaria z farmacji szpitalnej dla przyszłych farmaceutów. Uczestniczy m.in. w konferencjach okulistycznych, prezentując zasady jałowego przygotowania iniekcji doszklistkowych. Zawodowo interesuje się podnoszeniem jakości usług poprzez zwiększanie efektywności klinicznej i kosztowej, co zaowocowało artykułami min. na temat wydajnej płynoterapii.
Mgr farm. Monika Łopata - absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada tytuł specjalisty z farmacji klinicznej i ukończyła studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku „Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych”. Jest pierwszym polskim Ambasadorem wdrożenia Europejskiej Deklaracji Farmacji Szpitalnej w Europejskim Stowarzyszeniu Farmaceutów Szpitalnych. Od samego początku kariery zawodowej związana z pracą w szpitalach (zarówno publicznym jak i prywatnym).
Partnerzy wydarzenia: Fresenius Kabi, Polpharma, PharmaBest, Salus International.
Z poważaniem
mgr farm. Monika Szymańska
Komisja Śląskiej Izby Aptekarskiej ds. farmacji szpitalnej i klinicznej
Pozostało dni: 1
Rozpoczęcie szkolenia | : | 2024-10-08 16:00 |
Zakończenie szkolenia | : | 2024-10-08 20:30 |
Limit uczestników | : | 300 |
Punkty | : | 4 |
Prowadzący | : | Dr hab. n. med. Jarosław Woroń, dr Anna Banaszewska, mgr farm. Adam Mokshaha-Zarzycki, mgr farm. Monika Łopata |
Zapisz się aby otrzymywać informacje na bieżąco.