Apothecarius ebook Więcej
2020-01-16Lech Wróblewski
Komunikat nr 3/2020 Śląskiego OW NFZ w sprawie zaktualizowanej wersji komunikatu LEK 2.6

Komunikat nr 3/2020 Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach z 15.01.2020 r. dla aptek województwa śląskiego w sprawie zaktualizowanej wersji komunikatu LEK 2.6.

Źródło: http://www.nfz-katowice.pl/dokumenty/72/komunik-3-20-WGL-LEK_2_6.pdf

Data: 15.01.2020 r.

Komunikat nr 3/2020 dla aptek województwa śląskiego w sprawie zaktualizowanej wersji komunikatu LEK 2.6

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach informuje, że w związku z wprowadzoną zmianą do schematu parsowania (XSD) wykorzystywanego w procesie importu komunikatu LEK 2.6, na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia (Ministerstwo Zdrowia > Aktualności > Komunikaty > Komunikaty) oraz Narodowego Funduszu Zdrowia (Sprawozdawczość elektroniczna > Komunikat LEK) została opublikowana nowa wersja komunikatu LEK 2.6.

Zmiana dotyczy zwiększenia liczby znaków dla identyfikatora recepty wystawionej w postaci elektronicznej (część 1 root) i wynika z nowych założeń w „Dokumentacji Integracyjnej Systemu P1 w zakresie e-recepty” przygotowanych przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Informujemy ponadto, że zmiany wprowadzone w schemacie parsowania (XSD) zostały już zaimplementowane do systemu informatycznego Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.


 

Autor: Lech Wróblewski
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet