ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

Warsztaty: Ścieżka postępowania z pacjentem z raną - praktyczne wskazówki doboru opatrunków przy pierwszym stole

Kategoria: INFORMACJE
Data dodania: 2024-05-10
Data wydarzenia: 2024-05-29 11:00
Zakończenie: 2024-05-29 15:00

Zapraszamy na warsztaty pt. "Ścieżka postępowania z pacjentem z raną - praktyczne wskazówki doboru opatrunków przy pierwszym stole", któe odbędą się 29 maja 2024 r. w godz. 11.00-15.00 w siedzibie Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach przy ul. Krynicznej 15.

Szkolenie będzie obejmowało takie zagadnienia, jak:

- wizyta pacjenta w aptece, czyli z czym przychodzi i czego potrzebuje;
- problemy zdrowotne pacjenta, które mogą wpływać na dobór opatrunków;
- miejscowe zaburzenia procesu gojenia – rola opatrunków w postępowaniu z raną;
- wywiad: co powinniśmy wiedzieć by dobrać opatrunek;
- dobór wyrobów medycznych do różnych obrazów klinicznych, czylico zastosować;
- praca z opatrunkami, warsztat, technikalia stosowania wyrobów medycznych;
- procedury związane z opatrunkami i rola antyseptyki w zatrzymaniu wzrostu lekooporności przez mikrobiom.

Po spotkaniu farmaceuta będzie znał procesy towarzyszące powstaniu oraz gojeniu ran, najczęściej występujące choroby i zjawiska zaburzające fizjologiczne procesy gojenia ran oraz zasady miejscowego leczenia przy użyciu wyrobów medycznych.

Farmaceuta będzie umiał zebrać informacje konieczne do doboru zestawu wyrobów medycznych stosowanych w ramach miejscowego leczenia ran, zaproponować właściwe opatrunki do danej rany oraz będzie potrafił przekazać niezbędne informacje związane z użycie wyrobów medycznych pacjentowi.

Partner wydarzenia: Paul Hartmann.

Prelegent: Krzysztof Sumiński, medyk, psychopedagog, od 14 lat związany z firmą Paul Hartmann, konsultant medyczny. Uczestnik wielu konferencji, wykładowca, szkoleniowiec z zakresu opieki nad pacjentem z raną.

Za udział w kursie realizowanym metodą warsztatów będzie można uzyskać 3 punkty edukacyjne (tzw. twardych) na podstawie zdanego testu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Na szkolenie można zapisać się za pośrednictwem formularza (decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc jest ograniczona):

https://katowice.oia.pl/poll/28

W przypadku rezygnacji, proszę o kontakt w celu umożliwienia udziału innym osobom.

W sytuacji zapełnienia listy dostępnych miejsc formularze nie będą już aktywne. W takim przypadku proszę o zgłoszenia mailowe (katowice@oia.pl) w celu wpisania na listę rezerwową.

Z poważaniem

Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
mgr farm. Magdalena Niedbała

mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
2024-05-20 14:48:58
Szkolenie online: Czy farmaceuta ma wpływ na to jak prawidłowo leczyć ból? Adamed Expert ma przyjemność zaprosić wszystkich farmaceutów do udziału w szkoleniu „Czy farmaceuta ma wpływ na to jak leczyć ból?". Za udział w szkoleniu i zal...
Więcej mdi-menu-right
2024-05-20 13:06:36
Warsztaty praktyczne: tabletka "dzień po" Zapraszamy na warsztaty praktyczne dotyczące usług farmaceutycznych w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, czyli tzw. tabletki "dzień po", które odbędą się w dniac...
Więcej mdi-menu-right
2024-05-17 16:25:18
Webinar: Trudne rozmowy w aptece - jak sobie skutecznie poradzić? Śląska Izba Aptekarska zaprasza farmaceutów na webinar z mgr farm. Weroniką i Piotrem Skiba pt. "Trudne rozmowy w aptece - jak sobie skutecznie poradzi...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right