Apothecarius ebook Więcej
2019-07-31Piotr Brukiewicz
Zmarł prof. Waldemar Janiec

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł w wieku 84 lat prof. zw. dr hab. n. med. dr h. c. Waldemar Janiec.

Prof. Waldemar Janiec był m.in. Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, autorytetem w dziedzinie chorób wewnętrznych i farmakologii klinicznej. Wychowawca i wykładowca wielu pokoleń farmaceutów. Autor i współautor wielu opracowań naukowych, podręczników z zakresu Farmakodynamiki i Farmakologii oraz współtwórca Farmakopei Polskiej.

Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Orderem Honorowym "Laur 50-lecia ŚAM", Laurem Śląskiej Izby Aptekarskiej (2007) oraz Medalem im. Aptekarza Edmunda Baranowskiego (2010).

Z życiorysem prof. Waldemara Jańca można zapoznać się na stronie: http://www.absolwenci.sieniu.czest.pl/index.php?show=comment&go=moderate&which=9166

Msza żałobna odbędzie się 3 sierpnia (sobota) 2019 r. o godz. 11.00 w Katowicach w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej 12. Kontynuacja ceremonii pogrzebowej będzie miała miejsce na cmentarzu w Katowicach przy ul. Francuskiej.

Wyrazy głębokiego współczucia i żalu Rodzinie oraz Najbliższym Zmarłego, składa Rada i Biuro Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria:
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet