Ogólna
Webinar: Prehabilitacja - czy może zacząć się w aptece?
Śląska Izba Aptekarska zaprasza farmaceutów na szkolenie webinarowe z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Banasiewiczem pt. "Prehabilitacja - czy może zacząć się w aptece?", które odbędzie się 6 kwietnia (środa) 2022 r. o godz. 19.00.
Rejestracja:
https://slaskaoia.clickmeeting.com/prehabilitacja/register
Za udział w spotkaniu będzie można otrzymać 2 punkty na podstawie pozytywnie zrealizowanego testu w portalu www.szkolenia.katowice.oia.pl
Harmonogram spotkania:
- 19.00-19.05
Otwarcie webinaru - 19.05-20.15
Prehabilitacja - czy może zacząć się w aptece?
Rozmowę z prof. dr hab n. med. Tomaszem Banasiewiczem przeprowadzi Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk.
Prehabilitacja – to działania mające na celu przygotowanie pacjenta do leczenia o dużej inwazyjności tj. zabiegów operacyjnych, chemio i radioterapii oraz związanego z nimi, dużego obciążenia metabolicznego. Efektem są nie tylko lepsze efekty podjętego leczenia, ale też zmniejszenie ryzyka powikłań i szybszy powrót do zdrowia. Prehabilitacja to znakomity przykład medycyny holistycznej zorientowanej na pacjencie jako podmiocie, a nie przedmiocie procedur medycznych, a do tego niezbędna jest ścisła współpraca zespołów terapeutycznych.
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz - specjalista chirurgii ogólnej, główne obszary zainteresowań zawodowych to koloproktologia (2018-2020 Prezes Polskiego Klubu Koloproktologii), szeroko rozumiana kompleksowa opieka okołooperacyjna (prehabilitacja, ERAS, żywienie, zakażenie miejsca operowanego), terapia podciśnieniowa (pomysłodawca i Redaktor Naczelny „Negative Pressure Wound Therapy Journal”) i choroba wysokościowa (lekarz i aktywny uczestnik wypraw wysokogórskich i eksploracyjnych). Absolwent Akademii Medycznej im K Marcinkowskiego w Poznaniu (1994), stopień profesora nadzwyczajnego nauk medycznych otrzymał w roku 2015. Od roku 2017 Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, od 2021 Dyrektor Instytutu Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Członek międzynarodowych zespołów eksperckich w zakresie terapii podciśnieniowej, leczenia metodą otwartego brzucha, zakażenia miejsca operowanego. Autor ponad 300 publikacji i 5 monografii chirurgicznych.
- 20.15-20.30
Odpowiedzi na pytania uczestników.
- Rejestracja jest bez ograniczeń, natomiast ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona do 1000 osób jednocześnie. O udziale decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego, a nie kolejność rejestracji.
- Za udział w webinarze można otrzymać 2 punkty. Warunkiem otrzymania punktów jest pozytywne rozwiązanie testu do szkolenia, który będzie dostępny w portalu www.szkolenia.katowice.oia.pl
Test do webinaru jest dostępny przez 7 dni. Test można rozwiązać jeden raz.
- Jeżeli link z dostępem do pokoju webinarowego nie dotrze, proszę sprawdzić skrzynkę SPAM lub proszę skontaktować się z Lechem Wróblewskim z biura Śląskiej Izby Aptekarskiej - wroblewski.lech@slaskaoia.pl lub kom. 668220478.
Z poważaniem
Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk