ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

XXXV Posiedzenie ORA IV Kadencji.

Data dodania: 2013-11-20
Wyciąg z protokołu z 35 posiedzenia Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach IV kadencji, dnia 7 listopada 2006 roku.


1. Posiedzenie ORA, otworzył Prezes ORA w Katowicach dr Stanisław Piechula. Po powitaniu zebranych Prezes ORA zaproponował porządek posiedzenia. Porządek obrad został przyjęty.

2. ORA, przy 2 głosach „wstrzymujących się” przyjęła protokoły z 34 posiedzenia ORA i 48 posiedzenia Prezydium ORA.

3. Opiniowanie:

3a. ORA po przeprowadzeniu rozmów, z wnioskodawczyniami, zaopiniowała pozytywnie prośby dotyczące możliwości dalszego pełnienia funkcji kierownika apteki po ukończeniu 65 roku życia:

- mgr farm. Marii I. w aptece Szpitala Miejskiego Murcki w Katowicach ul. Sokołowskiego 2,
- mgr farm. Janiny K. w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Jaśminowa” w Bytomiu ul. Prusa 48,
- mgr farm. Marii S. w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Manhattan” w Piekarach Śląskich ul. M.C. Skłodowskiej p. 40

- mgr farm. Kazimiery C. w aptece ogólnodostępnej w Będzinie ul. 1 Maja 1,

- mgr farm. Jadwigi W. w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Mariańska” w Świętochłowicach ul. Katowicka 26,

- mgr farm. Stanisławy C. w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Medica” w Zabrzu ul. Bytomska 46-48.

W/w przedstawiły zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do dalszej pracy na stanowisku kierownika apteki. Opinie wydano jednogłośnie.

3b. Po przeprowadzeniu przez Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę i Zastępcę Prezesa ORA dr Andrzeja Deląga rozmów z kandydatami, ORA zaopiniowała pozytywnie na stanowisko kierownika apteki kandydatury:

- mgr farm. Teresy W., w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Staromiejska” w Gliwicach ul. Raciborska 15, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią mgr farm. Marię Wojtanowską-Rzytki, po uzupełnieniu dokumentacji wnioski, przy 3 głosach „wstrzymujących się”

- mgr farm. Anny J., w aptece ogólnodostępnej „Malwa” w Porębie ul. Ludowego Wojska Polskiego 30, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Anitę Pompa, Pana Rafała Pompa, Panią Emilię Horbacz, przy 1 glosie wstrzymującym się”,

- dr n. farm. Grażyny Z., w aptece ogólnodostępnej w Pszczynie ul. Broniewskiego 1A, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez „CHALLANGE TEN” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy 2 głosach „wstrzymujących się”,

- mgr farm. Aliny W., w aptece ogólnodostępnej w Szczekocinach Pl. Kościuszki 19, w związku ze zmianą na stanowisku kierownika apteki (na wniosek Kierownika Delegatury WIF w Częstochowie), jednogłośnie.

ORA jednogłośnie postanowiła, wszcząć postępowanie wyjaśniające i przesunąć wydanie opinii na następne posiedzenie Prezydium ORA w dniu 21 listopada br, w sprawie zaopiniowania na stanowisko kierownika apteki kandydatur:

- mgr farm. Joanny G., w aptece „w Kauflandzie” w Będzinie ul. 11 Listopada 10, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez „PHARM EXPRESS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu,

- mgr farm. Anny B., w aptece „Bartek” w Jaworznie ul. Tysiąclecia 85, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Agnieszkę Lesiak.

3c. ORA jednogłośnie zaopiniowała pozytywnie wniosek Śl.WIF, dotyczący cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej „Św. Łukasza” w Sosnowcu ul. Targowa 9, udzielonego Pani techn. farm. Krystynie Masłowskiej i Pani techn. farm. Aleksandrze Domańskiej. Cofnięcie zezwolenia następuje z uwagi na nie podjęcie, przez ponad 6 miesięcy, działalności przez aptekę.

3d. ORA zaopiniowała pozytywnie:

- aptekę ogólnodostępną „Mydlice” w Dąbrowie Górniczej ul. Ludowa 7, jako aptekę, w której może być odbywany sześciomiesięczny staż dla osób, które uzyskały tytuł zawodowy magistra farmacji.

4. Prezes ORA przedstawił do dyskusji temat weryfikowania przez biegłego bilansu finansowego ŚIA. Prezes ORA zwrócił uwagę, że nie ma prawnego obowiązku zatwierdzania bilansu finansowego przez biegłego. Badanie bilansu finansowego nie ma też znaczenia dla Urzędu Skarbowego. Zwrócił uwagę, że koszt takiego badania wynosi około 3 tyś. złotych. Obecnie przeprowadzenie badania bilansu mija się z celem, także z uwagi na fakt, że bilans finansowy nie obejmuje całej kadencji. Po dyskusji, w której głos zabrali Prezes ORA, mgr Ryszard Jasiński, mgr Krzysztof Majka, mgr Władysław Rybka, mgr Lidia Wolnicka-Morawiec, dyskutanci opowiedzieli się za nie weryfikowaniem bilansu finansowego Izby przez biegłego. ORA po tej dyskusji jednogłośnie zrezygnowała z weryfikowania przez biegłego rocznego bilansu finansowego ŚIA. W uzasadnieniu stwierdzono, że prowadzenie spraw finansowych ŚIA przez Panią Ewę Kłoda, doradcę finansowego Izby, nie wymaga badania bilansu finansowego przez biegłego i ponoszenia przez Izbę dodatkowych kosztów.

5. Rada przedyskutowała też problem ewentualnej zmiany uchwały ORA w sprawie składek członkowskich. Pod dyskusję poddano propozycję zwolnienia z opłacania składek członkowskich, wszystkich członków Izby, którzy ukończyli 70 rok życia, bez względu na ich aktywność zawodową. Temat został dogłębnie przedyskutowany pod względem finansowym. Po dyskusji postanowiono nie zmieniać obowiązującej uchwały w sprawie składek członkowskich. Do problemu ORA, być może, powróci w przyszłości.

6a. W związku z wejściem w życie rozporządzenia MZ w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje, Prezes ORA zwrócił się do MZ o interpretację zapisu, o stosowaniu różnych alternatywnych Farmakopeii przy określaniu dawki maksymalnej. W odpowiedzi MZ stwierdza, że rozporządzenie odzwierciedla przynależność Polski do UE i w takiej kolejności Farmakopee stanowią źródło wiedzy i unormowań w tej dziedzinie. Oznacza to, że dane zawarte w Farmakopeii Europejskiej (FE) należy traktować jako obowiązujące, a w przypadku braku w FE odpowiedniej monografii można się odwoływać do informacji zawartych w FP lub odpowiedniej uznawanej w państwach członkowskich UE albo Charakterystyce Produktu Leczniczego.

6b. GIF przesłał do wiadomości swoje stanowiska:

- w sprawie maksymalnej dawki odniesienia do Durogesicu GIF uznał, że rejestracja w dawce 100ug/h jest maksymalną dawką odniesienia dla Durogesicu. Z tego stanowiska wynika, że lekarz na jednej recepcie, bez wykrzyknika, pieczątki, dawki słownie i czytelnego podpisu, może przepisać 10 plastrów o dawce 100ug/h lub odpowiednią ilość mniejszych dawek. Prezes ORA zwrócił uwagę, że sprawa wymaga jeszcze dalszego wyjaśnienia. W związku z tym dr Stanisław Piechula zwróci się do MZ z prośbą o zajęcie jednoznacznego stanowiska.

- w sprawie zapewnienia pacjentowi leku, w tym wykonania i nabycia leku recepturowego, GIF przypomina, że zgodnie z Prawem farmaceutycznym jeżeli w aptece ogólnodostępnej brak poszukiwanego produktu leczniczego, w tym również leku recepturowego, farmaceuta powinien zapewnić jego nabycie w tej aptece w terminie uzgodnionym z pacjentem. Zasadnym wydaje się dopuszczenie możliwości zawierania pomiędzy poszczególnymi aptekami, umów cywilnoprawnych, których przedmiotem będzie sporządzanie leków recepturowych, w celu pełnego zaopatrzenia ludności w produkty lecznicze. Każdorazowo zakres oraz sposób zapisu postanowień takiej umowy powinien być skonsultowany z WIF. Z powyższego wynika, że apteka powinna, czyli musi zapewnić nabycie każdego leku.

- w sprawie możliwości dostarczania leków, przez przedstawiciela apteki do domu pacjentów, mających trudności z poruszaniem się, GIF zwraca uwagę, że sprawa ta nie została uregulowana w Prawie farmaceutycznym. Mając jednak na uwadze zadania apteki, dostarczanie leków z apteki do domu pacjenta, zdaniem GIF powinno być wykonane przez magistra farmacji, bądź technika farmaceutycznego w ramach jego uprawnień zawodowych Takie dostarczanie leków powinno zostać objęte szczegółową procedurą, gwarantującą zapewnienie parametrów magazynowania oraz transportu produktów leczniczych oraz zapewnienie pacjentowi informacji o produktach leczniczych. Zapis postanowień takiej procedury powinien być skonsultowany w WIF.

6c. Prezes ORA poinformował, że obecnie ŚlOW NFZ w miejsce dotychczasowych zaświadczeń wydaje decyzje dla współmałżonków IB lub wdów czy wdowców po IB, która uprawnia te osoby do bezpłatnego zaopatrzenia w leki. Przy posiadaniu przez daną osobę takiej decyzji, na recepcie nie ma już żadnego numeru obok IB. Wzór decyzji Prezes ORA zamieścił na stronie Internetowej ŚIA.

6d. Prezes ORA przypomniał, że w grudniu 2005 roku przesłał do ŚlWIF informację dotyczącą niedozwolonej promocji Gerivitu w gabinetach lekarskich poradni w Gliwicach. ŚlWIF wystosował w tej sprawie pismo do OROZ ŚIL. Obecnie ŚlWIF przesłał do Izby kopię postanowienia OROZ przy ŚIL o umorzeniu postępowania wyjaśniającego.

6e. Mec. Krystian Szulc radca prawny ŚIA poinformował, że Sąd Rejonowy w Katowicach wydał wyrok w sprawie wniesionej przez aptekę przeciwko NFZ. Aptekę reprezentował mec. Krystian Szulc. Apteka wniosła sprawę do sądu, ponieważ NFZ bez jej zgody zabrał z bieżącej refundacji pieniądze za zakwestionowane w czasie kontroli recepty, które kiedyś wcześniej zostały zrealizowane. Sąd I instancji przyznał rację aptece i nakazał Funduszowi zwrot zagarniętych pieniędzy. Z orzeczenia SR wynika, że NFZ nie przysługuje prawo potrącania pieniędzy z wcześniej wypłaconej refundacji. Jeżeli NFZ chce odzyskać pieniądze musi wystąpić przeciwko aptece do sądu. Dopiero wyrok sądowy może dać podstawę do potrącenia pieniędzy. SR nie brał pod uwagę, tego kto miał rację co do zasadności zakwestionowanych recept, a jedynie sam fakt odebrania aptece pieniędzy z bieżącej refundacji, bez jej zgody i orzeczenia sądowego.. NFZ wniósł zażalenie na postanowienie SR. Wyrok SR w tej sytuacji jeszcze nie jest prawomocny. Z powyższego wynika, że nie należy dobrowolnie pozbawiać się możliwości zaskarżania decyzji NFZ. Jeżeli apteka po kontroli NFZ-tu nie zgadza się z ich decyzjami, w wyniku których Fundusz chce potrącić pieniądze, powinna zaznaczać, że nie wyraża zgody na potrącenie pieniędzy z bieżącej refundacji. Jeżeli natomiast apteka dla świętego spokoju lub ze strachu przed ewentualnymi konsekwencjami ze strony NFZ, dobrowolnie zapłaci, to utraci prawo do dochodzenia od Funduszu potrąconych kwot. Prezes ORA przypomniał, że decyzją ORA każda sprawa sądowa wniesiona przez członka ŚIA przeciwko bezprawnym działaniom NFZ, będzie prowadzona na koszt Izby przez radcę prawnego Izby. Warunkiem jest jedynie przedstawienie pisemnego pełnomocnictwa do prowadzenia sprawy. Ponadto mec. Krystian Szulc przypomniał także, że rozporządzenie w sprawie recept lekarskich zostało wydane w oparciu o ustawę o zawodzie lekarza i to lekarz ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wystawienie recepty. To powoduje, że w aptece powinno się realizować recepty tak jak je wystawił lekarz, a następnie wzywać lekarza do uzupełnienia braków. W przypadku braku reakcji lekarza należy zawiadomić NFZ, aby ten dochodził zwrotu pieniędzy od lekarza. Radca prawny Izby zwrócił uwagę, że warunki odmowy realizacji recepty są określone ustawowo. Nie można rozszerzać ich interpretacji na podstawie innych przepisów. Nie można odmówić realizacji recepty z powodów formalnych ( brak daty, numeru PESEL pacjenta, brak pieczątki lekarskiej). Jeżeli z powodu takich braków na recepcie, NFZ odmawia refundacji, należy wnieść sprawę do sądu. Może to także robić w imieniu skarżącego ŚIA.

6f. Mec. Krystian Szulc przypomniał, że ŚIA wygrała przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) spór z Phoenix Pharma Polska (PPP) dotyczący programu Centrum Diabetyka. PPP zarzucał ŚIA stosowanie praktyk monopolistycznych i ograniczanie wolnego rynku. Prezes UOKiK w swojej decyzji oddalił zarzuty PPP i uznał działania ORA w Katowicach za zgodne z prawem. ŚIA wygrała spór i udowodniła, że organa samorządu zawodowego farmaceutów mogą przeciwdziałać nieuczciwym programom lojalnościowym prowadzonym na rynku farmaceutycznym przez różne podmioty. Mec. Krystian Szulc stwierdził, że z uwagi na stawiane nam wcześniej zarzuty, ŚIA powinna teraz podjąć stosowne kroki, domagając się od PPP zwrotu kosztów poniesionych przez ŚIA oraz sprostowania nieprawdziwych i krzywdzących ocen działalności ŚIA. Rada w pełni zaakceptowała propozycję radcy prawnego Izby. Stosowne wezwanie do PPP przygotuje mec. Krystian Szulc.

7a. Dr Andrzej Deląg poinformował, że roku bieżącym zorganizowano około 40 zebrań naukowo-szkoleniowych w rejonach. Tematyka większości zebrań została oceniona bardzo pozytywnie. Dr Andrzej Deląg zwrócił się do członków Rady z pytania dotyczącymi działań Izby w zakresie szkoleń w przyszłym roku. W pierwszej kolejności należałoby się zastanowić, czy 2007 roku utrzymujemy system zebrań w rejonach. Następnie, przy pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, trzeba rozeznać w rejonach zapotrzebowanie na zebrania i przedstawić propozycje tematów wykładów z uwzględnieniem zmiany rozporządzenie w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów (opieka farmaceutyczna, pierwsza pomoc). Dr Andrzej Deląg poprosił także o zajęcie stanowiska w kwestii powrotu do wspólnych zebrań organizowanych przez ŚIA i katowicki Oddział PTFarm. w Domu Lekarza w Katowicach. Dr Andrzej Delag poinformował, że w dniu 15 listopada br w Domu Lekarza odbędzie się kolejne zebranie naukowo-szkoleniowe. Z kolei Prezes ORA stwierdził, że z rozmów z farmaceutami wynika, że są oni bardzo zadowoleni z form umożliwiających zaliczenia kursów w domu (płyty, internet). Z kolei mgr Lidia Wolnicka Morawiec poinformowała, że nie wszyscy są przekonani do tych nowoczesnych form zdobywania punktów edukacyjnych. Szczególnie nieco starsze pokolenie opowiada się za tradycyjnymi zebraniami w rejonach. Do tematu ciągłych szkoleń farmaceutów, ORA będzie jeszcze wielokrotnie powracać.

7b. Prezes ORA powiadomił Radę, że rusza budowa sali konferencyjnej w siedzibie ŚIA. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego z pogodą, fundamenty, piwnice i obiekt zamknięty bez stropu zostaną ukończone do końca grudnia br. Prezes ORA poinformował Radę, że udało mu się zmniejszyć koszty rozbudowy Izby, ale z kolei nastąpiła podwyżka materiałów budowlanych. Tym samym przedstawione wcześniej Radzie koszty będą o około 20-30% wyższe. ORA przyjęła do wiadomości informację dr Stanisława Piechuli.

7c. Prezes ORA poinformował, że KAPSIA zaczęła się już sama finansować i przynosi wymierne korzyści finansowe ŚIA. Pani Beata Konieczny i Pan Krzysztof Mańka włączyli się też aktywnie w organizację spotkania mikołajkowego w Wiśle-Malince. Do tej pory pracują na bardzo już wysłużonym sprzęcie komputerowym. W związku z tym Prezes poinformował Radę, że w ramach swoich uprawnień do dysponowania kontem ŚIA, zakupi do Izby laptopa wraz z oprogramowaniem, na którym będzie pracować KAPSIA. Prezes ORA poinformował ponadto o konieczności zakupu drugiego laptopa z oprogramowaniem dla potrzeb obsługi zebrań naukowo-szkoleniowych w terenie. ORA jednogłośnie podjęła uchwały w sprawie upoważnienia Prezesa ORA dr Stanisława Piechuli do zakupu 2 laptopów z oprogramowaniem dla w/w potrzeb ŚIA. Przy omawianiu tego punktu porządku obrad Prezes ORA wyjaśnił, że Pan Lech Wróblewski, często poza godzinami pracy biura ŚIA, musi korzystać w domu z internetu (składanie biuletynu, zamieszczanie informacji na stronie internetowej ŚIA, zakładanie imiennych kont farmaceutycznych). W związku z tym Prezes poprosił Radę o przyznanie Panu Lechowi Wróblewskiemu dodatku do wynagrodzenia w stałej wysokości 100 zł brutto, przeznaczonego na pokrycie wydatków związanych z korzystaniem z prywatnego internetu do celów służbowych. ORA przy 3 głosach „wstrzymujących się” podjęła uchwałę o treści j.w.

7d. Prezes ORA poinformował Radę o planowanych uroczystościach z okazji 15-lecia samorządu aptekarskiego i poprosił członków Rady o pomoc w organizacji obchodów, planowanych na sobotę, około połowy maja 2007 roku. Miejsce uroczystości „Szafranowy Dwór” w Czeladzi. Prezes uzyskał już wstępną deklarację hurtowni na sponsorowanie uroczystości. W ramach tych uroczystości planowane są targi farmaceutyczne, wykład, kurs szkoleniowy oraz główne obchody 15-lecia samorządu aptekarskiego. Impreza jest planowana na około 500 osób. Sponsorzy mają otrzymać do swojej dyspozycji po 2 miejsca. Zaproszone zostaną władze wojewódzkie i miejskie oraz oficjele związani z farmacją oraz dziennikarze. Dr Stanisław Piechula poprosił o wskazanie kogo należałoby zaprosić na uroczystość. Prosząc o pomoc w organizacji Prezes ORA stwierdził, że chętnym do pomocy, będzie na bieżąco wyznaczał konkretne zadania. W czasie uroczystych obchodów, Izbie zostanie wręczony sztandar ufundowany przez ORA w Katowicach. Jeżeli zostaną pozytywnie rozpatrzone wnioski o nadanie orderów i odznaczeń to wyróżnionym zostaną wręczone przyznane ordery i odznaczenia. Obchody będą też okazją do wręczenia wyróżnień nadanych przez ŚIA (Aptekarz Roku, Medal im. Aptekarza E. Baranowskiego, Dyplom Wielkiej Pieczęci ORA w Katowicach). Powyższe wyróżnienia będą nadawane farmaceutom. Prezes ORA zaproponował ustanowienie kolejnego wyróżnienia, które będzie nadawane także osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym – Laur Śląskiej Izby Aptekarskiej. Po krótkiej dyskusji ORA jednogłośnie podjęła uchwałę o ustanowieniu takiego wyróżnienia. Dr Stanisław Piechula poinformował Radę, że ŚIA i Prezesowi ORA w Katowicach zostały przyznane Złote Honorowe Odznaki Zasłużonego dla Województwa Śląskiego. Prezes ORA poinformował także na jakim etapie znajduje się wykonanie sztandaru dla Izby. Jest już gotowy drzewiec do sztandaru, a na wykonanie sztandaru zostało złożone zamówienie. Przy tej okazji dr Stanisław Piechula przyznał, że zamówił sztandar szyty ręcznie, który jest nieco droższy, ale zdecydowanie ładniejszy. Decyzję taką podjął ponieważ udało mu się pozyskać dodatkowych sponsorów uroczystości 15-lecia samorządu aptekarskiego. ORA zaakceptowała decyzję Prezesa ORA. Ponadto dr Stanisław Piechula poprosił prof. Dionizego Moskę o przygotowanie na uroczystość rysu historycznego aptek i izby aptekarskiej na Śląsku. Opracowanie zostanie zamieszczone w specjalnym okolicznościowym wydawnictwie. Z przebiegu uroczystości zostanie też nakręcony film. ORA z zadowoleniem przyjęła zaprezentowany przez Prezesa planowany przebieg uroczystych obchodów 15-lecia samorządu aptekarskiego na naszym terenie.

7e.Mgr Andrzej Galiński przesłał do ŚIA, kopię pisma skierowanego do Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Nr 7 ŚAM w Katowicach, które jest odpowiedzią na pismo dotyczące pojawienia się na terenie szpitala ulotek reklamowych aptek będących własnością mgr Andrzeja Galińskiego. Ponieważ sprawa została wcześniej skierowana do OROZ, Rada postanowiła także wyjaśnienia przekazać OROZ.

7f. ORA postanowiła skierować do mgr Wandy Słania pismo informujące o braku podstaw prawnych do umorzenia zadłużenia z tytułu nieopłaconych składek. Rada w swym piśmie poinformuje w/w, ze negocjacjom może podlegać jedynie tryb i termin spłaty zadłużenia (raty).

7g. Prezes ORA dr Stanisław Piechula poinformował Radę, że przed wysłaniem wniosku o egzekucję komorniczą wobec osób notorycznie uchylających się od opłacania składek członkowskich, przyjął system osobistej, ostatecznej rozmowy telefonicznej z takimi osobami. Jeżeli rozmowa również nie skutkuje to wniosek do komornika zostaje wysłany.

7f. Mgr Władysław Rybka i Prezes ORA zwrócili uwagę na coraz większe sukcesy odnoszone przez Radcę prawnego ŚIA mec. Krystiana Szulca ( wygrana w sporze w PPP, w I instancji z NFZ). Aby osiągnąć takie efekty, konieczna jest praca w dodatkowym czasie, tym bardziej że mec. Krystian Szulc w czasie godzin pracy w Izbie jest stale do dyspozycji aptekarzy i udziela porad w sprawach, o które pytają członkowie Izby. W związku z powyższym zaproponowano podjecie uchwały w sprawie podniesienia wynagrodzenia dla mec. Krystiana Szulca. ORA jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie aneksu do umowy-zlecenia z kancelarią prawną mec. Krystiana Szulca, uwzględniającego proponowaną kwotę wynagrodzenia.

7g. Obecni na posiedzeniu członkowie ORA pogratulowali mgr Grzegorzowi Zagórnemu objęcia stanowiska Naczelnika Wydziału Gospodarki Lekami.

8. Na tym zakończono 35 posiedzenie Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach, w dniu 7 listopada 2006 roku.

Protokołował: Leszek Dusik
mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
Protokół z 3 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 3 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 7 stycznia 2020 r.Katowice, dnia 7 stycznia 2020 r.1. Posiedzenie Rady SIA o...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z 2 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 2 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 3 grudnia 2019 r.Katowice, dnia 3 grudnia 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otw...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z XLV Posiedzenia Rady SIA VII Kadencji Protokół z obrad 45 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VII kadencji w dniu 5 listopada 2019 r.Katowice, 5 listopada 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otwo...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right