ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

XLVIII Posiedzenie Rady ŚIA V Kadencji

Data dodania: 2013-11-20
Protokół z obrad 48 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej V kadencji w dniu 08 listopada 2011 roku.

1. Posiedzenie Rady SIA otworzył Prezes Rady SIA dr n. farm. Stanisław Piechula o godz. 9:15. Po powitaniu zebranych prowadzący posiedzenie dr Stanisław Piechula zaproponował porządek obrad. Porządek posiedzenia został przyjęty. Na podstawie listy obecności Prezes SIA stwierdził wystarczającą ilość członków Prezydium Rady SIA dla ważności podejmowanych uchwał. Zgodnie z listą obecności na posiedzeniu obecnych było 24/28 osób.

Do porządku obrad mgr farm. Damian Nowak zgłosił chęć wprowadzenia punktu dotyczącego przyznania dofinansowania dla Hospicjum „Cordis” w Mysłowicach. Jednogłośną decyzją Rady punkt ten został dopisany do pkt. 4k.

Po krótkiej wymianie zdań mgr farm. P. Klimy z Prowadzącym obrady, dotyczącej dalszego procedowania posiedzenia P. Klima zgłosił wniosek o zmianę prowadzącego. Wniosek bez dyskusji poddano pod głosowanie. Stosunkiem głosów 6 „za”, „przeciw” 18 /bez wstrzymujących/ prowadzącym obrady posiedzenia Rady SIA pozostał Prezes dr n. farm. S. Piechula.

Piotr Klima poprosił o wprowadzenie kolejnego pkt. obrad dotyczącego ponownego rozpatrzenia wniosku o odwołanie trzech naszych członków Rady z zajmowanych funkcji. Po przedstawieniu wniosku mec. K. Szulc przedstawił możliwość ich dalszego postępowania wg KPA, czyli odwołanie się od decyzji Rady, poprzez jej Organ do NIA. Następnie sprostował swoją opinię i wskazał medium odwoławcze jako Ministra Zdrowia. Punkt został odrzucony stosunkiem głosów 7 przeciw 14, przy 3 wstrzymujących.

Piotr Klima zgłosił wniosek o poszerzenie obrad o punkt dotyczący informacji w sprawie przygotowań do XX-lecia naszej Izby. Prowadzący obrady przypomniał, iż sprawa ta już była omawiana przez nasze Gremium wielokrotnie i wszelkie ustalenia już zapadły i nie wymaga ona dalszego procedowania. Następnie wniosek o dopisanie do porządku obrad zgłosił mgr Władysław Rybka. Prosił o szczegółowe przedstawienie Radzie pkt. 43 obrad Zjazdu. Prowadzący, podobnie jak w przypadku wniosku Piotra Klimy przypomniał o zakończeniu i przegłosowaniu porządku obrad Zjazdu i tym samym wszelka dyskusja jak i ewentualne jego zmiany są bezpodstawne. Ze względu na podobne wnioski były one głosowane łącznie. Wnioski te w głosowaniu przepadły stosunkiem głosów 6 „za”, przeciw „15”, przy 3 „wstrzymujących”.

P. Klima zgłosił kolejny wniosek, o informację od dr farm. P. Brukiewicza, odnośnie poszerzenia wiadomości dla Rady dotyczącej zakończonej ugodą sądową sprawy w trybie wyborczym, wytoczoną Jemu przez kandydata na posła Panią I. Kloc. Piotr Brukiewicz poprosił o możliwość przedstawienia zgłoszonego problemu w pkt. 5. Rada przystała na to jednogłośnie.

2. Przyjęcie protokołu z 47 posiedzenia Rady ŚIA w dniu 04.10.2011 roku oraz 55 posiedzenia Prezydium Rady SIA w dniu 18.10.2011r.

Protokół z 47 posiedzenia Rady po skorygowaniu błędnego imienia Władysława Rybki i dwukrotnym przeproszeniu przez protokolanta sekretarza Rady SIA mgr farm Andrzeja Bednarza został, stosunkiem głosów 16 „za” przy 4 „przeciw” i 4 „wstrzymujących”, przyjęty. Następnie głosowano, ze względu na ostatnie w tej kadencji posiedzenie Rady, przyjęcie protokołu z posiedzenia Prezydium. Głosowali tylko członkowie Prezydium Rady Ś.I.A.
Protokół z 55 posiedzenia Prezydium został przy dwóch głosach „przeciw” przyjęty bez poprawek.

3. Opiniowanie:

3a.Wniosków dotyczących możliwości pełnienia funkcji kierownika po ukończeniu 65 roku życia:

- dr farm. Deląg Andrzej w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Pod Orłem” w 44-100 Gliwice, ul. Czajki 1;
Po przedstawieniu kandydatury wniosek dotyczący możliwości pełnienia funkcji kierownika po ukończeniu 65 roku życia zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.
Wnioskodawca przedstawił zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do dalszej pracy na stanowisku kierownika apteki ogólnodostępnej.

3b. Kandydatur na stanowisko kierownika apteki – wydanie rękojmi należytego prowadzenia apteki - w związku ze zmianą na stanowisku kierownika apteki:

- mgr farm. Czerwik Mirosława w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Optima” w 41-800 Zabrze, ul. Wolności 123;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Zięba Renata w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Pharmacon” w 44-122 Gliwice, ul. Zubrzyckiego 18/6;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Hilarowicz Anna w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Dr Max” w 41-902 Bytom, ul. Wojciechowskiego 8;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

3c. Wniosków w sprawie udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej – wydanie opinii zawierającej m.in. stwierdzenie rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na funkcję kierownika apteki ogólnodostępnej:

- mgr farm. Kita-Gajek Ewelina w aptece ogólnodostępnej w 42-400 Zawiercie, ul. Piłsudskiego 16 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym RUDFARM Sp. z o.o. z siedzibą w 41-700 Ruda Śląska, ul. Wolności 99;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Bednarek Małgorzata w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Na Załężu” w 40-860 Katowice, ul. Gliwicka 188 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Panią Małgorzatę Bednarek zam. Świętochłowice;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Tabor Krzysztof w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Mandragora” w 41-922 Radzionków, ul. Szymały 5A w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Panią Martę Bajer zam. Piekary Śl., Pana Krzysztofa Tabor zam. Katowice;
Głos zabrał mgr farm. Damian Nowak zgłaszając zebranym, że otrzymał informację od dr farm. Artura Turek, że nazwa „Apteka Mandragora” jest znakiem towarowym zastrzeżonym w urzędzie patentowym, wobec tego wnosi o negatywne zaopiniowanie wniosku. Uchwałą Rady SIA wniosek zaopiniowano pozytywnie większością głosów przy 5 głosach „wstrzymujących”. Jednocześnie Rada SIA zadecydowała, że wraz z uchwałą zostanie do inspektoratu przekazana informacja, w tej sprawie.

- mgr farm. Maliszewska Marta w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka w Alejach” 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Majakowskiego 30 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Przemysław Wróbel zam. w 41-300 Dąbrowa Górnicza;
Po przedstawieniu kandydatury wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie. W związku z niedawnym opiniowaniem kandydatki na kierownika, mgr farm. nie była zaproszona na rozmowę.

- mgr farm. Sztucka Anna w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka na Francuskiej” w 40-025 Katowice, ul. Szafranka 2-4 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Help-Pharma Sp. z o.o. z siedzibą w 01-052 Warszawa, ul. Anielewicza 28/56;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Kowalska Joanna w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Przyjazna” w 41-200 Sosnowiec, ul. Wojska Polskiego 68 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Panią Dominikę Galińska-Lesz zam. Wrocław;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie większością głosów przy 1 głosie „przeciw”.

- mgr farm. Sarna-Witkowska Elżbieta w aptece ogólnodostępnej o nazwie „RADIX” w 41-500 Chorzów, ul. Dąbrowskiego 48/1 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez MKM PHARMA Spółka z o.o. z siedzibą w 44-300 Wodzisław Śląski, ul. Radlińska 68;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

3d. Kandydatury osoby odpowiedzialnej za obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz prekursorami:

- mgr farm. Zygmunt-Peroń Magdalena w składzie konsygnacyjnym w 40-246 Katowice, Porcelanowa 76;
Po przedstawieniu kandydatury wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie. W związku z niedawnym opiniowaniem kandydatki na kierownika, mgr farm. nie była zaproszona na rozmowę.

W związku z otrzymanym pismem pełnomocnika wspólników Spółki RODA sc Pana Dariusza Adamczyka oraz Roberta Kowalczyka w sprawie przesłuchania Pana Dariusza Adamczyk w charakterze strony przed opiniowaniem wniosków w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej w Tychy, ul. Kopernika 3 i Tychy, ul. Jana Pawła II 10, Rada SIA większością głosów przy 6 głosach „wstrzymujących” odrzuciła wniosek pełnomocnika.
Następnie zgodnie z porządkiem obrad przystąpiono do opiniowania kolejnych spraw.

3e. Po ponownym rozpatrzeniu wniosku Rada ŚIA większością głosów przy 5 głosach „wstrzymujących” pozytywnie zaopiniowała wniosek ŚlWIF w Katowicach w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie „Lux II” w 43-100 Tychy, ul. Kopernika 3, udzielonego na rzecz Pana Dariusza Adamczyk zam. Tychy, Pana Roberta Kowalczyk zam. Będzin Wniosek opiniowano w związku z otrzymaną Uchwałą Prezydium NRA uchylającą zaskarżoną uchwałę U-PSIA-K184-V-2011 z dnia 26 lipca 2011r.

3f. Po ponownym rozpatrzeniu wniosku Rada ŚIA większością głosów przy 5 głosach „wstrzymujących” pozytywnie zaopiniowała wniosek ŚlWIF w Katowicach w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej w 43-100 Tychy, ul. Edukacji 37, udzielonego zarządowi „Q-PHARM” Skotniczy i Wspólnicy S.J. z siedzibą w Tychach. Wniosek opiniowano w związku z otrzymaną Uchwałą Prezydium NRA uchylającą zaskarżoną uchwałę U-PSIA-K185-V-2011 z dnia 26 lipca 2011r.

3g. Po ponownym rozpatrzeniu wniosku Rada ŚIA większością głosów przy 5 głosach „wstrzymujących” pozytywnie zaopiniowała wniosek ŚlWIF w Katowicach w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie „Q-PHARM” w 43-100 Tychy, ul. Rolna 47, udzielonego przedsiębiorcy „Q-PHARM” Skotniczy i Wspólnicy S.J. z siedzibą w Tychach. Wniosek opiniowano w związku z otrzymaną Uchwałą Prezydium NRA uchylającą zaskarżoną uchwałę U-PSIA-K186-V-2011 z dnia 26 lipca 2011r.

3h. Po ponownym rozpatrzeniu wniosku Rada ŚIA większością głosów przy 5 głosach „wstrzymujących” pozytywnie zaopiniowała wniosek ŚlWIF w Katowicach w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie „Lux” w 43-100 Tychy, ul. Jana Pawła II 10, udzielonego na rzecz Pana Dariusza Adamczyk zam. Tychy, Pana Roberta Kowalczyk zam. Będzin Wniosek opiniowano w związku z otrzymaną Uchwałą Prezydium NRA uchylającą zaskarżoną uchwałę U-PSIA-K205-V-2011 z dnia 26 lipca 2011r.

3i. Rada ŚIA większością głosów przy 2 głosach „wstrzymujących” pozytywnie zaopiniowała wniosek ŚlWIF w Katowicach w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w 41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Kasprzaka 54A udzielonego CHDE Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa z siedzibą 35-304 Rzeszów, ul. Biesiadna 7;

3j. Rada SIA pozytywnie jednogłośnie zaopiniowała projekt uchwały Starostwa Powiatowego w Rybniku w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie gmin Powiatu Rybnickiego w roku 2012.

4. Inne sprawy bieżące:

4a. Informacja o zmianie terminu pierwszego posiedzenia nowej Rady SIA VI Kadencji.
Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Ś.I.A. odbędzie się 22 listopada 2011 roku o godz. 9:00.

4b. Wyróżnienia i odznaczenia.

W związku z wnioskami o przyznanie odznaczeń dla uhonorowanych osób, prowadzący obrady zarządził tajne głosowanie. Pracownicy sekretariatu Izby zostali poproszeni o przygotowanie kart do głosowania.
Osoby przedstawione do przyznania odznaczeń i ich krótkie charakterystyki naświetlił prowadzący obrady.

Medal Baranowskiego
mgr farm. Frydrych Józef
mgr farm. Koclęga Marek
mgr farm. Ochota Ewa
mgr farm. Radlańska –Piątek Beatrycze

Aptekarz 2011 roku

dr n. farm. Brukiewicz Piotr
dr n. farm. Piechula Stanisław

4c. Prośby o zapomogę finansową – c.d. sprawy

4d. Postanowienie OSA w Katowicach o ukaraniu mgr farm. karą upomnienia – informacja dla Członków Rady SIA.
Rada Ś.I.A. została zapoznana z wyrokiem Sądu Aptekarskiego w sprawie błędnego wydania płynu przeciw odciskom dla kilkuletniego dziecka, wywołując u niego oparzenia II-go stopnia. Więcej w najnowszym numerze Apothecariusa.

4e. Postanowienie OSA w Katowicach o zwolnieniu z obowiązku ponoszenia kosztów postępowania – informacja dla Członków Rady SIA.
Informacja została przez członków posiedzenia Rady przyjęta do wiadomości. Mgr farm. została zwolniona z obowiązku zwrotu kosztów postępowania sądowego.

4f. Postanowienie OSA w Katowicach o ustaleniu kosztów postępowania – informacja dla Członków Rady SIA.
Informacja została przez członków posiedzenia Rady przyjęta do wiadomości. Mgr farm. został zwolniony z obowiązku zwrotu kosztów postępowania sądowego.

4g. Stanowisko NIA w sprawie opiniowania kierowników do hurtowni farmaceutycznych – odpowiedź na pismo GIF.
Stanowiskiem NIA jest opiniowanie kandydatów na kierowników aptek, aptek szpitalnych i hurtowni poprzez komisje odpowiednich /swoich/ Izb Aptekarskich. Czyli członkowie Izby, opiniowani mogą być tylko przez swoją macierzystą OIA. W naszej Izbie ta zasada funkcjonuje już od początku kadencji.

4h. Sytuacja aptek w związku z ustawą refundacyjną, projektem rozporządzenia w sprawie umów aptek z NFZ i zbliżającym się końcem roku.
Po przedstawieniu tego trudnego tematu przez prowadzącego obrady, na sali zapanowała burzliwa dyskusja. Prowadzący debatę zaproponował w związku z szybkim zbliżaniem się terminu wprowadzenia zmian w systemie refundacyjnym, natychmiastowa naszą reakcję. Zaproponował intensywną kampanię medialną, podnosząca problematyczną tematykę, zbieranie podpisów oburzonych pacjentów, oraz szybkie zwołanie konferencji prasowej, celem poinformowania opinii publicznej o zagrożeniach wynikających z tych działań dla nich. W dyskusji głos zabrali:
Mgr P. Klima sprzeciwił się tej inicjatywie i zaproponował, aby tym tematem zajął się zbliżający się Zjazd i to on wypracował stanowisko i przedstawił uchwałę Zjazdu do wykonania przez naszą Radę.
Niektórzy apelowali o jak najszybsze i natychmiastowe podejmowanie działań, ze względu na upływający czas i przewlekłe procesy legislacyjne, które mogą skutkować brakiem efektów naszych działań.
Kol. mgr farm. R. Jasiński zwrócił uwagę, iż to my jako Rada mamy mandat Zjazdu do podejmowania szybkich, konkretnych i przynoszących efekty działań.
Kol. dr farm. P. Brukiewicz wskazał na poszerzenie frontu naszych działań i podjęcie pełnej współpracy ze Śląska Izbą Lekarską, która może pomóc nam w osiągnięciu zamierzonego celu.
Kol. dr farm. A. Deląg zgłosił wniosek w dyskusji o rozpatrywanie spraw z uwzględnieniem dobra pacjenta.
Kol. mgr farm. D. Nowak nie przyjmując do wiadomości, że upływający czas nam nie sprzyja, poparł głos mgr Klimy o przesunięciu działań na czas po Zjeździe.
W podsumowaniu dyskusji Prezes S. Piechula poddał pod głosowanie dwa wnioski.
Mgr D. Nowaka o przesunięciu dyskusji i decyzji na Zjazd – Rada stosunkiem głosów 6 „za”, pozostali Członkowie „przeciw” - odrzuciła.
Mgr R. Jasińskiego o powołaniu przez Prezesa osób chętnych, spośród Członków Rady do podjęcia działań wynikających z naszej dyskusji. Rada wniosek przy 3 głosach „wstrzymujących” i 3 głosach „sprzeciwu” przyjęła.

4i. Problem kierowników aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej – stanowisko GIF, dyskusja.
Wiceprezes SIA mgr farm. Beatrycze Radlańska-Piątek przedstawiła problemy aptek szpitalnych wynikające z wprowadzenia ustawy w dniu 01-07-2011r. , które eliminując apteki szpitalne, wprowadzają w życie funkcjonowanie działów szpitalnych. Niedoskonałość tych przepisów powoduje problemy z wykonaniem ustawowych zobowiązań, wynikających z braku wytycznych co do ich realizacji. Zmiany te implikują działania naszej Izby do podjęcia działań związanych z opiniowaniem osób wykwalifikowanych do prowadzenia tych działów. Rada SIA stwierdziła potrzebę ścisłej współpracy z ŚLWIF w celu ustalenia procedury opiniowania kierowników działów szpitalnych. Następnie propozycja ta została przyjęta do wiadomości Rady SIA w głosowaniu, stosunkiem głosów 17 „za”, 8 „przeciw”, przy braku głosów wstrzymujących.

4j. Terminale płatnicze dla aptek – propozycja Banku PEKAO SA
Temat przeniesiono na kolejne posiedzenie Rady SIA, stosowne decyzje zapadną po uzyskaniu szczegółów oferty.

4k. Pismo Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z prośbą o wsparcie finansowe.
Prowadzący przedstawił prośbę PKPS oddział w Mikołowie o wsparcie finansowe. Rada SIA stosunkiem głosów 2 „za”, przy 1 „wstrzymującym” prośbę odrzuciła.

W tym samym punkcie Rada przegłosowała wniosek mgr farm. Damiana Nowaka z prośbą o wsparcie dla Hospicjum „Cordis” w Mysłowicach. Propozycja kol. D. Nowaka o wsparcie w kwocie 5000 zł upadła stosunkiem głosów 8 „za”, 12 „przeciw” przy 3 głosach „wstrzymujących”. Natomiast następna propozycja mgr farm. Andrzeja Bednarza o wsparcie w kwocie 3000 zł, przy akceptacji Skarbnika SIA mgr farm. Krzysztofa Majki została przez Radę przegłosowana pozytywnie 16 głosów „za”, 5 „przeciw” i 2 „wstrzymujące”.

4l. Pismo Samorządu Studenckiego Wydziału Farmaceutycznego ŚUM z prośbą o ufundowanie nagród pieniężnych lub rzeczowych dla laureatów XXXIII Konkursu Prac Magisterskich na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu ŚUM w Katowicach.
Rada SIA, wieloletnim zwyczajem, jednogłośnie przyjęła prośbę ŚUM o dofinansowanie XXXIII Konkursu Prac Magisterskich w kwocie 1000 zł. Jednocześnie Rada wydelegowała swoich przedstawicieli w osobach Skarbnika SIA mgr farm. Krzysztofa Majki i Sekretarza SIA mgr farm. Andrzeja Bednarza do reprezentowania Rady SIA w Jury Konkursu.

4ł. Konferencja Zielarstwo i Ziołolecznictwo – rozliczenia finansowe.
Informacja na ten temat została Radzie SIA przedstawiona przez mgr farm. Piotra Klimę, natomiast rozliczenie środków finansowych przyznanych przez Radę SIA na organizowaną Konferencję zostanie, według jego deklaracji przedstawione Radzie SIA w następnej już kadencji.

4m. Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski – dyskusja w związku z otrzymaną korespondencją.
W dniu 26-10-2011r. do Pana dr n. farm. Sławomira Smolika, pracownika ŚUM w Katowicach wpłynęło pismo zatytułowane „Votum separatum”. Dr Piechula przesłał całą korespondencję wszystkim członkom Rady do wiadomości. Ze względu na brak obecności Pana Smolika na posiedzeniu naszej Rady dyskusja na ten temat została przeniesiona na inny termin. Pan mgr farm. Klima natomiast odczytał pismo od Prezes Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski im. bł. Marii Sagriaro mgr farm. Jolanty Radeckiej i Przewodniczącej Gdańskiego Koła SFKP mgr farm. Małgorzaty Prusak. Cała korespondencja wraz z listami od obu pań zostanie opublikowana na łamach „Apothecariusa”.

Następnie przedstawiono wyniki tajnego głosowania odnośnie przyznania odznaczeń dla uhonorowanych osób:
Wyniki głosowania przedstawiła p. mgr farm. A. Polc
W głosowaniu udział wzięło 25 osób:

Medal Baranowskiego
mgr farm. Frydrych Józeg 23 „za”, 1 „przeciw” 1 „wstrzymujący”
mgr farm. Koclęga Marek 24 „za”, 1 „przeciw” 0 „wstrzymujących”
mgr farm. Ochota Ewa 23 „za”, 1 „przeciw” 1 „wstrzymujący”
mgr farm. Radlańska – Piątek Beatrycze 22 „za”, 1 „przeciw” 2 „wstrzymujące”

Aptekarz 2011 roku

dr n. farm. Brukiewicz Piotr 19 „za”, 4 „przeciw” 2 „wstrzymujące”
dr n. farm. Piechula Stanisław 20 „za”, 3 „przeciw” 2 „wstrzymujące”

5. Wolne głosy i wnioski.

-Rada na wniosek prowadzącego obrady jednogłośnie przyznała pomoc prawną z naszej Izby dla farmaceuty szpitalnego w sporze z WIF /dotyczy przeterminowanych substancji narkotycznych, nie w aptece tylko na oddziale szpitalnym/.

-Mgr farm. P. Klima zgłosił wniosek o uhonorowanie i docenienie zasług dla śląskiej farmacji dla mgr farm. Edwarda Kaszy z apteki w Rybniku. Wniosek został przeniesiony pod obrady nowej Rady SIA.

-Pani mgr farm. J. Kiedrowska zgłosiła wniosek o uchylenie decyzji Rady SIA podjętej na 47 posiedzeniu dotyczący odwołania z funkcji w naszej Radzie Wiceprezesa P. Klimy i Przewodniczących Komisji dr A. Deląga i mgr D. Nowaka.
Rada SIA jednoznacznie stwierdziła, że uchwała o odwołaniu została prawomocnie uznana przez Radę SIA i nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast mgr J. Kiedrowska może zgłosić wniosek o powołanie odwołanych członków Rady na wcześniej zajmowane funkcje, co po krótkiej dyskusji uczyniła.
Po kilkuminutowej burzliwej dyskusji, w której głos zabrali wnioskodawca odwołania tych osób z funkcji mgr A. Bednarz, prowadzący dr S. Piechula oraz osoby zainteresowane przedstawionym wnioskiem, poproszono sekretariat do przygotowania kart do utajnionego głosowania wniosku.

-W kolejnym punkcie Prezes Izby dr farm. S. Piechula oznajmił Członkom Rady, iż wspólnie z dr. P. Brukiewiczem. mgr A. Bednarzem i mgr K. Majką zgłaszają do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej naszej korporacji zawiadomienie o bezpodstawnym pomówieniu o terroryzm i manipulowanie wyborami delegatów.

-W trakcie dyskusji kol. W. Rybka chciał szerzej omówić pkt. 43 propozycji obrad naszego Zjazdu. Zgłoszenie Rada uznała za bezcelowe, ze względu na wcześniejsze zatwierdzenie porządku obrad Zjazdu.

-Zgłosił także wniosek wspólnie z mgr P. Klima o dodatkowe zabezpieczenie Zjazdu przez prawnika, którego oni mogli by wskazać. Rada SIA zdecydowaną większością nie przyjęła i nie poddała pod głosowanie tego wniosku, ze względu na obecność na Zjeździe naszego prawnika mec. K. Szulca jak i mec. B. Jendryczko, która zajmuje się obsługa prawną Rzecznika Odpowiedzialności i Sądu.

Na koniec Rada SIA powróciła do tajnego głosowania wniosku mgr farm. J. Kiedrowskiej.
Komisja skrutacyjna w składzie:

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej mgr farm. A. Polc
Członek Rady mgr farm. K. Grzesik

Komunikat powołanej Komisji i przedstawione wyniki:

W głosowaniu wzięło udział 23 obecnych członków Rady.
mgr farm. P. Klima 14 „przeciw”, 7 „za”, przy 1 „wstrzymującym” , 1 głos nieważny
dr n. farm. A. Deląg 14 „przeciw”, 7 „za”, przy 2 „wstrzymujących”
mgr farm. D. Nowak 14 „przeciw”, 7 „za”, przy 2 „wstrzymujących”

I tak dobrnęliśmy do końca kadencji.

Prezes Izby SIA dr n. farm. S. Piechula serdecznie podziękował wszystkim Członkom Rady, za Ich zaangażowanie i wkład pracy, które owocowały oceną działalności naszej Izby. Podziękowania zostały złożone też osobom, bez których trudno byłoby to osiągnąć. Prezes wymienił Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej z Jego Zastępcami, Sąd z jego Przewodniczącą, radcę prawnego mec. K. Szulca obsługującego naszą Izbę, pracowników Sekretariatu Izby, pracowników KAPSIA, pracowników administracyjnych naszej Izby. Zwrócił uwagę na dobrą lub nawet bardzo dobrą współprace z ŚLWIF, NFZ-etem, władzami ŚUM i innym jednostkom, którym tą drogą podziękował za współpracę. Życzył owocnych obrad Zjazdowi, dobrych wyborów i „dobrego lub nawet lepszego Nowego Prezesa”.

6. 48 posiedzenie Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej w dniu 08-11-2011 r. zakończono ok. godz.13.30


Protokołował
Sekretarz SIA.
Mgr farm. Andrzej Bednarz

W imieniu własnym pozwolę sobie także podziękować WSZYSTKIM za współpracę.
mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
Protokół z 3 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 3 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 7 stycznia 2020 r.Katowice, dnia 7 stycznia 2020 r.1. Posiedzenie Rady SIA o...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z 2 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 2 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 3 grudnia 2019 r.Katowice, dnia 3 grudnia 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otw...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z XLV Posiedzenia Rady SIA VII Kadencji Protokół z obrad 45 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VII kadencji w dniu 5 listopada 2019 r.Katowice, 5 listopada 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otwo...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right