Apothecarius ebook Więcej
2018-01-11Piotr Brukiewicz
Prośba o pomoc dla Danuty Macioł

Przesyłamy prośbę, jaka wpłynęła do Śląskiej Izby Aptekarskiej od mgr farm. Justyny Zalewskiej-Rejdak, dotyczącą pomocy dla Danuty Macioł - technika farmaceutycznego, magistra chemii z apteki w Bytomiu, która zachorowała na chorobę autoimmunologiczną - zapalenie skórno-mięśniowe.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

***

Danka dziewczyna, którą większość mieszkańców Miechowic, dzielnicy Bytomia, zna jako uśmiechniętą i zawsze gotową do pomocy. Danusia technik farmaceutycznego, magister chemii pracowała przez wiele lat w Aptece Miechowickiej. Niestety ponad rok temu zachorowała na chorobę autoimmunologiczną - zapalenie skórno-mięśniowe. Zaczęło się niewinnie - swędzącą wysypka na dłoniach, ból stawów, ogólne rozbicie. Później choroba zaatakowała mięśnie, czego następstwem był problem z poruszaniem się, wstawaniem, zwykłymi czynnościami dnia codziennego. Z dnia na dzień aktywna, pełna werwy dziewczyna opadała z sił. Niestety choroba ma bardzo agresywny przebieg - zaatakowała i zniszczyła również płuca, aktualnie konieczna jest tlenoterapia przez 18 godz. dziennie.

Obecnie Danka nie ma sił by samodzielnie wstać. By przywrócić w miarę normalne funkcjonowanie konieczna jest codzienna rehabilitacja oraz kosztowne leki mające pomóc jej powrócić do zdrowia i maksymalnej aktywności.

Pomóżmy Dance w tej nierównej walce z chorobą! Każda przysłowiowa „złotówka” ma wielką moc. Prosimy o wpłaty 10 zł, 20 zł, 50 zł, ile kto może ... Aktualnie musimy zebrać ponad 4000 zł na terapię immunoglobulinami, która powinna odbyć się jeszcze w styczniu. Potrzebny jest też specjalistyczny materac pneumatyczny którego koszt to ok 5000zł. W planach jest też bardzo kosztowna terapia fagowa.

PROSIMY O POMOC CAŁE NASZE ŚRODOWISKO ZAWODOWE. RAZEM JESTEŚMY SIŁĄ!

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
04-620 Warszawa, ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1
BGŻ BNP Paribas
nr rachunku 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 koniecznie z dopiskiem: Macioł, 6464

Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria:
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet