2019-12-10
Komisja ds. Aptek Szpitalnych Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII Kadencji

Szanowni Państwo, po krótkiej, związanej ze zjazdem delegatów i wyborami samorządowymi przerwie, do prac wraca komisja ds. Aptek Szpitalnych. Obecnie nasze główne cele to wzmocnienie roli farmaceutów w szpitalach, jako partnerów i doradców innych zawodów medycznych, a także promowanie modelu apteki szpitalnej, jako specjalistycznego centrum informacji o leku. Nie mniej ważna jest kontynuacja dotychczasowych, pełnych sukcesów działań Komisji w minionej kadencji, pod przewodnictwem pani wiceprezes mgr farm. Beatrycze Radlańskiej, zwłaszcza w zakresie działalności szkoleniowej i integrującej środowisko Szpitalników.

Ze względu na bardzo rozległe obszary tematyczne farmacji szpitalnej, warunkiem niezbędnym do utrzymania aktualnej, szerokiej perspektywy zawodowej, jest stałe poszerzanie wiedzy i podnoszenie kompetencji. Zapraszamy zatem wszystkich do zgłaszania propozycji tematów szkoleń, kursów, warsztatów etc., w zakresie interesującej Państwa problematyki. Chcielibyśmy także, aby poza aspektem szkoleniowym, nasze spotkania stały się naturalnym forum do dyskusji i wymiany poglądów i informacji.

W okresie organizacyjnym chcielibyśmy opracować skuteczne metody komunikacji, co zbiega się z pracami nad nową stroną Śląskiej Izby Aptekarskiej. Docelowo, na początku nadchodzącego roku zostanie uruchomiony, dedykowany newsletter szpitalny, a tymczasem zachęcamy do wpisywania się do ogólnego newslettera Izby https://www.katowice.oia.pl/newsletter/form

Aby ułatwić dostęp do ważnych dla farmaceutów szpitalnych materiałów i opracowań, na łamach nowej strony Izby, będą gromadzone i udostępnione najważniejsze i aktualne dokumenty do pobrania (np. wykaz A, zestaw przeciwwstrząsowy, propozycje oznaczeń w apteczkach oddziałowych etc.). Już teraz gorąco zachęcamy do przesyłania propozycji i nadsyłania materiałów.Łącząc wyrazy szacunku zapraszam do współpracy.

Przewodniczący Komisji ds. Aptek Szpitalnych
Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk

e-mail: piotr.kaczmarczyk@intermen.pl

Dokładny termin: 2019-06-10
Autor: Piotr Kaczmarczyk
chevron_left
20
01.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry