2020-08-03
Komunikat ws. identyfikatora OW NFZ i wersji komunikatu LEK 2.7 - cz. II

Ukazała się już zapowiadana aktualizacja systemu KS-AOW wersja 2020.3.6.5 (info o zmianach https://aktualizator-aow.kamsoft.pl/zmiany/2020/2020.3.6.5.html), która m.in.:

- umożliwia w module APW 11 realizację recept na leki refundowane bez podanego oddziału NFZ. Została wprowadzona możliwość skasowania oddziału NFZ w kodach recept (Shift+F5 lub delete/Backspace po ustawieniu się na polu oddział NFZ);

- w module APW 21 udostępniono format LEK 2.7 do przekazywania raportu refundacyjnego oraz dodano możliwość wygenerowania zestawienia w wersji wcześniejszej (2.6);

- pojawiła się także nowa instrukcja: „BRAK WYMAGALNOŚCI IDENTYFIKATORA ODDZIAŁU NFZ NA RECEPTACH - DOSTOSOWANIE DO ZMIAN W KOMUNIKACIE LEK 2.7” (dostępna z poziomu KS-Managera: O Systemie).

KSAOW

Przypominamy o aktualizacji oprogramowania!

W związku z licznymi zapytaniami, jakie napłynęły do Śląskiej Izby Aptekarskiej na podstawie ustnych odpowiedzi otrzymanych z NFZ i CeZ (CSIOZ) wyjaśniamy, że na wystawionych od 1 lipca br. receptach pomimo braku określenia OW NFZ lub wpisania znaku X w polu OW NFZ możliwa jest obecnie sprzedaż refundowana.

Z ostatniej chwili!

Pomimo komunikatu NFZ ws. przekazywania zestawienia refundacyjnego 14/2020 w formacie LEK 2.7 na chwilę obecną (1-2 sierpnia br.) Portal Świadczeniodawcy ŚOW NFZ (i innych oddziałów również) odrzuca zestawienia w tym formacie i przyjmuje nadal format LEK 2.6.

O ile NFZ 3 sierpnia br. nie wyda nowego komunikatu w sprawie przekazywania zestawienia 14/2020 i jeśli w KS-AOW zostało już wygenerowane zestawienie refundacyjne w formacie LEK 2.7, a nie zostało przyjęte przez OW NFZ, można wykonać zmianę zestawienia wg. sposobu opisanego w ww. instrukcji do wersji 2.6 i następnie zapisać je (F3 Podgląd→Zapisz: pojawi się komunikat, że zestawienie było wysyłane – wybieramy Tak, kontynuuj), a następnie wysłać.

Z poważaniem
Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Piotr Brukiewicz

Autor: Piotr Brukiewicz
chevron_left
17
01.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry