Apothecarius ebook Więcej
2019-08-29Piotr Brukiewicz
VIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy - Imionek - 30.08-1.09.2019 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 30.08-01.09.2019 r. VIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się w Imionku koło Pisza w Ośrodku Żeglarskim Wrota Mazur, nad jeziorem Roś. Gospodarzem regat będzie firma Everest 6 Sp. z o.o. Miasteczko Żeglarskie Wrota Mazur. Przewidywany jest start około 30 jachtów.

Farmaceuci ze Śląskiej Izby Aptekarskiej zainteresowani udziałem w regatach mogą wystąpić z prośbą o dofinansowanie. W tym celu proszę o kontakt z biurem Śląskiej Izby Aptekarskiej (e-mail: katowice@oia.pl, kom. 668220354).

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

***

Obsada jachtów od 4 do max 5 osób. Na każdym jachcie wymagana obecność co najmniej 2 aptekarzy. Jeden z tych aptekarzy musi posiadać uprawnienia (patent żeglarski). Startujemy i walczymy w trzech kategoriach (o puchar Prezesa NRA, o puchar Prezesa OIA w Olsztynie i statuetkę najlepszego Sternika (Skipera) regat. Dodatkowo przydzielamy inne nagrody takie jak: 1. Najlepszego Nawigatora regat w biegu długim. Nagroda ufundowana tradycyjnie przez Aptekarza Polskiego. 2. Najlepszej sterniczki/sternika regat. 3. Najmłodszego uczestnika regat. Oraz oczywiście nagrodę Fair Play. Okolicznościowe wyróżnienia dla najbardziej farmaceutycznej załogi, dla najbardziej roztańczonej załogi.

W tym roku po raz kolejny dopuszczamy do rywalizacji poza klasyfikacją główną załogi firm farmaceutycznych, którzy będą sklasyfikowani w swojej kategorii, która to kategoria nazwana jest II Mistrzostwami firm farmaceutycznych oraz oczywiście studentów farmacji. Uczestnictwa załóg firm farmaceutycznych oraz studentów farmacji w regatach zostały określone w regulaminie regat na zasadach określonych przez organizatora.

Koszty pobytu pokrywa każdy uczestnik osobiście. Zachęcamy Izby Aptekarskie do wsparcia pobytu swoich żeglarzy w czasie regat ( np.: w sprawie czarteru jachtów).

Dodatkową atrakcją i szkoleniem w tym roku będą pokazy ratownictwa wodnego.

Atrakcją będzie również pierwsze sprawozdawczo-wyborcze Walne zebranie Klubu Żeglarskiego „APTEKARZ”.

Zapraszamy do udziału w regatach wszystkich żeglarzy aptekarzy i sympatyków żeglarstwa oraz sympatyków aptekarstwa. Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania szant.

Dla kibiców i sympatyków zostanie zorganizowany specjalny statek aby umożliwić Państwu obserwację regat z bliskiej odległości.

Szczegółowe koszty pobytu uczestników ogłosimy na stronie internetowej naszej izby oraz na stronie naszego Klubu Żeglarskiego "APTEKARZ".

https://olsztyn.oia.org.pl/aktualnosci/viii-zeglarskie-mistrzostwa-polski-aptekarzy

Prezes OIA Olsztyn
Komandor K.Ż. Aptekarz Roman Jan Grzechnik

Miejsce wydarzenia: Imonek koło Pisza
Dokładny termin: 2019-08-29
Autor: Piotr Brukiewicz
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet