Apothecarius ebook Więcej
2018-09-06Piotr Brukiewicz
VII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy - Giżycko - 6-9.09.2018 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 6.09-9.09.2018 r. VII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się w Giżycku w Ośrodku Wypoczynkowym „Łabędzi Ostrów” w Pięknej Górze, nad jeziorem Kisajno. Gospodarzem regat będzie Ośrodek Wypoczynkowy Łabędzi Ostrów w Pięknej Górze. Przewidujemy start ponad 30 jachtów.

Farmaceuci ze Śląskiej Izby Aptekarskiej zainteresowani udziałem w regatach mogą wystąpić z prośbą o dofinansowanie. W tym celu proszę o kontakt z biurem Śląskiej Izby Aptekarskiej (e-mail: katowice@oia.pl, kom. 668220354).

***

Zapraszamy wszystkie Okręgowe Izby Aptekarskie do wystawienia swoich załóg. Obsada jachtów od 4 do 6 osób. Na każdym jachcie wymagana obecność co najmniej 2 aptekarzy. Jeden z tych aptekarzy musi posiadać uprawnienia (patent żeglarski). Startujemy i walczymy w trzech kategoriach (o puchar Prezesa NRA, o puchar Prezesa OIA w Olsztynie i statuetkę najlepszego Sternika (Skipera) regat.

Dodatkowo przydzielamy inne nagrody takie jak:

1. Najlepszego Nawigatora regat. Nagroda ufundowana tradycyjnie przez Aptekarza Polskiego.

2. Najlepszej sterniczki/sternika regat.

3. Najmłodszego uczestnika regat oraz oczywiście nagrodę Fair Play.

Okolicznościowe wyróżnienia dla najbardziej farmaceutycznej załogi, dla najbardziej roztańczonej załogi.

W tym roku dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości w czasie regat zostanie również wręczona nagroda im. Leopolda Skulskiego dla Izby aptekarskiej, która wystawiła do tej pory w zawodach żeglarskich najwięcej załóg żeglarskich. Nagrodę tą ufundowało Czasopismo Aptekarskie.

W tym roku po raz kolejny dopuszczamy do rywalizacji poza klasyfikacją główną załogi firm farmaceutycznych, które będą sklasyfikowane w swojej kategorii, która to kategoria nazwana jest I Mistrzostwami firm Farmaceutycznych oraz oczywiście studentów farmacji. Uczestnictwa załóg firm farmaceutycznych oraz studentów farmacji w regatach zostały określone w regulaminie regat na zasadach określonych przez organizatora.

Koszty pobytu pokrywa każdy uczestnik osobiście. Zachęcamy izby aptekarskie do wsparcia pobytu swoich żeglarzy w czasie regat (np.: w sprawie czarteru jachtów).

Dodatkową atrakcją i szkoleniem w tym roku będą pokazy ratownictwa wodnego.

Zapraszamy do udziału w regatach wszystkich żeglarzy aptekarzy i sympatyków żeglarstwa oraz sympatyków aptekarstwa. Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania szant.

Dla kibiców i sympatyków zostanie zorganizowany specjalny statek, aby umożliwić Państwu obserwację regat z bliskiej odległości.

Szczegółowe koszty pobytu uczestników ogłosimy na stronie internetowej naszej izby oraz na stronie naszego Klubu Żeglarskiego "APTEKARZ ".

https://olsztyn.oia.org.pl/aktualnosci/zeglarskie-mistrostwa-polski-aptekarzy

 

Prezes OIA Olsztyn
Komandor K.Ż. Aptekarz Roman Jan Grzechnik

Program, regulamin oraz koszty dostępne są w załączeniu do wiadomości w plikach DOC.

Miejsce wydarzenia: Giżycko
Dokładny termin: 2018-09-06
Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria:
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet