2017-10-24
Generator ZSMOPL CSR - zaktualizowana wersja

Przesyłamy do wiadomości informację mgra farm. Adama Łuszczewskiego w sprawie aktualizacji aplikacji Generator ZSMOPL CSR.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

***

Szanowni Państwo,

w związku z aktualizacją instrukcji CSIOZ pt.: „Procedura uzyskania certyfikatu do ZSMOPL na potrzeby ewaluacji” oraz w celu stałego ulepszania aplikacji Generator ZSMOPL CSR, opublikowałem nową wersję programu 1.30.

Program Generator ZSMOPL CSR powstał z myślą o farmaceutach, którzy pracując w aptece, hurtowni farmaceutycznej lub w podmiocie odpowiedzialnym są zobowiązani do raportowania w Zintegrowanym Systemie Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) – obecnie w wersji ewaluacyjnej tego systemu. Aplikacja Generator ZSMOPL CSR służy do rozpoczęcia pracy z systemem ZSMOPL pozwalając w prosty sposób wygenerować plik CSR oraz klucz prywatny w celu uzyskania od Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) certyfikatu pozwalającego na komunikację z ZSMOPL. Istnieje możliwość wygenerowania wspominanych plików w sposób ręczny zgodnie z instrukcją „Procedura uzyskania certyfikatu do ZSMOPL na potrzeby ewaluacji”, jednakże instrukcja wymaga od użytkownika przeprowadzenia kilku dosyć skomplikowanych czynności, które mogą okazać się trudne do wykonania przez nie informatyka. Z tego powodu napisałem program Generator ZSMOPL CSR, który za pomocą prostego formularza i jednego przycisku pozwala wygenerować niezbędne pliki oraz dodatkowo weryfikuje wprowadzone informacje pod względem wymagań CSIOZ i biblioteki OpenSSL.

Skrócona instrukcja obsługi:

1. Pobierz najnowszą wersję instalatora aplikacji z linku: https://www.medilogic.pl/software/ZSMOPLCSR_setup.zip i zapisz na lokalnym komputerze.
2. Pobrany plik otwórz (rozpakuj) i uruchom plik instalacyjny ZSMOPLCSR_setup.exe.
3. Zapoznaj się z warunkami licencji programu i zatwierdź kolejne kroki programu. Po ukończeniu instalacji można od razu uruchomić program.
4. Dokładna zaktualizowana instrukcja obsługi programu jest dostępna w programie z poziomu menu „Pomoc” i wybierając opcję „Instrukcja”. W programie dostępna jest również oryginalna instrukcja z CSIOZ pt.: „Procedura uzyskania certyfikatu do ZSMOPL na potrzeby ewaluacji”, na podstawie której został napisany program Generator ZSMOPL CSR.

Uwaga: osoby, które otrzymały już od CSIOZ certyfikat nie muszą ponownie generować za pomocą aplikacji Generator ZSMOPL CSR pliku CSR oraz klucza prywatnego i wysyłać ponownie pliku CSR do CSIOZ.

Poniżej znajduje się link do ostatniego komunikatu CSIOZ w sprawie systemu ZSMOPL wraz ze wszystkimi instrukcjami:

https://www.csioz.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/komunikat-w-sprawie-zintegrowanego-systemu-monitorowania-obrotu-produktami-leczniczymi-zsmopl-1/

Z poważaniem
mgr farm. Adam Łuszczewski

Autor: Piotr Brukiewicz
chevron_left
23
09.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry