IV Żeglarskie Mistrzostwa Farmaceutyczne - Wilkasy - 4 - 6 września 2015
IV Żeglarskie Mistrzostwa Farmaceutyczne - Wilkasy - 4 - 6 września 2015

W tym roku w Wilkasach nad jeziorem Niegocin po raz kolejny odbyły się Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. W dniach 4-6 września odbyła się IV edycja tej ogólnopolskiej imprezy. Pierwszego dnia 22 załogi, reprezentujące farmaceutów z całej Polski, w deszczowej i wietrznej pogodzie rozpoczęły wyścig długodystansowy. Kolejne biegi na odcinku z Wilkas, dookoła Grajewskiej Kępy, a następnie Ptasiej Wyspy zajęły niemal cały dzień. Drugiego dnia już przy słonecznej pogodzie, lecz mocniejszym wietrze, odbyły się biegi krótkodystansowe. Silne szkwały podniosły poprzeczkę przed sternikami wszystkich łodzi, a załogę Izby Krakowskiej pozbawiły grot-żagla. Wpadającej w dryf jednostce, na pomoc przyszli żeglarze z Izby Olsztyńskiej, za co zostali uhonorowanie nagroda Fair Play.

Śląskich farmaceutów reprezentowała załoga w składzie: Piotr Wysocki (sternik), Konrad Kulak, Marek Molski, Rafał Perzyna oraz Piotr Kaczmarczyk. Płynąca pod banderą Śląskiej Izby Aptekarskiej łódź o imieniu "Maryśka" zajęła w ogólnej klasyfikacji 12, a długodystansowej 10 miejsce.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła załoga z OIA Białystok z sternikiem Adamem Fiłonowiczem, a w biegu długodystansowym na czołowym miejscu uklasyfikowała się załoga z OIA Warszawa ze sternikiem Wojciechem Szkopańskim.

W klasyfikacji firm farmaceutycznych wygrała załoga Apteka ze sternikiem Bernardem Witkowski-Mikina.

Warunkiem startu w Żeglarskich Mistrzostwach Farmaceutów była minimum 4 osobowa załoga, w tym co najmniej dwóch farmaceutów, przy czym sternik koniecznie musiał być farmaceutą. Dzięki sprawnej organizacji, serdecznej atmosferze, wsparciu Samorządu Aptekarskiego i hojności sponsorów, ta ciekawa impreza z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników.

Z poważaniem

dr farm. Piotr Kaczmarczyk

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Apothecarius ebook Więcej
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet