Apothecarius ebook Więcej
2017-06-20Piotr Brukiewicz
Zmarła mgr farm. Magdalena Czakańska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 czerwca 2017 r. zmarła w wieku 97 lat mgr farm. Magdalena Czakańska - najstarsza farmaceutka Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Mgr Magdalena Czakańska urodziła się 19 marca 1920 r. w Świętochłowicach. W latach 30-tych ukończyła kolejno 4 klasy szkoły podstawowej, a następnie 8 klas gimnazjum. Podjęła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ale po roku musiała zaprzestać nauczanie z powodu wybuchu II wojny światowej. W okresie wojny pracowała m.in. jako pomoc apteczna. W tym trudnym okresie życia dostarczała lekarstwa do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
Po wojnie powróciła na studia do Krakowa, gdzie w 1948 r. uzyskała tytuł magistra farmacji. Po studiach podjęła pracę m.in. w aptece w Łabędach oraz Katowicach - Ligocie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 21 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (bazylika o.o. Franciszkanów) w Katowicach - Panewnikach przy ul. Panewnickiej 76.

Wyrazy głębokiego współczucia i żalu Rodzinie oraz Najbliższym Zmarłej, składa Rada i Biuro Śląskiej Izby Aptekarskiej.


Z poważaniem
dr farm. Piotr Brukiewicz
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej

Autor: Piotr Brukiewicz
Galeria:
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet