ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

XXXIII Posiedzenie ORA IV Kadencji.

Data dodania: 2013-11-20
Wyciąg z protokołu 33 posiedzenia Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach IV kadencji, dnia 5 września 2006 roku.



1. Posiedzenie ORA, otworzył Prezes ORA w Katowicach dr Stanisław Piechula. Po powitaniu zebranych Prezes ORA zaproponował porządek posiedzenia. Porządek obrad został przyjęty.

2. ORA, przy 3 głosach „wstrzymujących się” przyjęła protokoły z 32 posiedzenia ORA oraz 44, 45 i 46 posiedzenia Prezydium ORA.

3. ORA jednogłośnie podjęła uchwały stwierdzające prawo wykonywania zawodu: mgr farm. Aleksandry Brudnickiej nr 06118068 i mgr farm. Jarosława Hylak nr 06117061.

4. Opiniowanie:

4a. ORA po przeprowadzeniu rozmowy, z wnioskodawczynią, zaopiniowała pozytywnie prośbę dotyczącą możliwości dalszego pełnienia funkcji kierownika apteki po ukończeniu 65 roku życia:

- dr farm. Jadwigi Z. w aptece ogólnodostępnej o nazwie „W Gwiazdach” w Katowicach ul. Roździeńskiego 90.

W/w przedstawiła zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do dalszej pracy na stanowisku kierownika apteki. Opinię podjęto jednogłośnie.

3b. Po przeprowadzeniu przez Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę i Zastępcę Prezesa ORA dr Andrzeja Deląga rozmów z kandydatami, ORA zaopiniowała pozytywnie na stanowisko kierownika apteki kandydatury:

- mgr farm. Artura R., w aptece ogólnodostępnej w Rybniku ul. Energetyków 46, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Panią Urszulę Klepacz – przy 1 głosie „wstrzymującym się”,

- mgr farm. Bianki G., w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Rogoźnik” w Rogoźniku ul. Kościuszki 220b, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Dorotę Jędrzejczyk – jednogłośnie,

- mgr farm. Anny S., w aptece ogólnodostępnej o nazwie „REMEDIUM”” w Tarnowskich Górach ul. Kościuszki 5, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią mgr farm. Marię Góra – jednogłośnie,

- mgr farm. Jolanty O., w aptece ogólnodostępnej o nazwie „W Alejach” w Dąbrowie Górniczej ul. Majakowskiego 30, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Edytę Wróbel, Pana Przemysława Wróbel – jednogłośnie,

- mgr farm. Mariana P., w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka 36,6” w Wodzisławiu Śląskim ul. 26 marca 98, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Danielię Krełowską – jednogłośnie,

- mgr farm. Agaty K., w aptece ogólnodostępnej w Sosnowcu ul. Kościelna 42/14, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez „HAMAVIT” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sosnowcu - jednogłośnie (wydanie nowego zezwolenia w związku ze zmianą zezewoleniobiorcy, ten sam kierownik apteki).


ORA postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające i wezwać wnioskodawców do uzupełnienia wniosków dotyczących zaopiniowania kandydatów na stanowisko kierownika apteki:

- mgr farm. Aleksandry K., w aptece ogólnodostępnej „Magiczna” w Gliwicach ul. Czajki 5, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez „MAGICZNA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą w Łodzi, do przedstawienia obsady stanowiska magistra farmacji, zabezpieczającego całodobowy cykl pracy apteki, uchwałę w tej sprawie ORA podjęła przy 1 głosie „przeciw” i 2 „wstrzymujących się”,

- mgr farm. Hasana S., w aptece ogólnodostępnej o nazwie „VALIDUS” w Pszowie ul. Traugutta 2, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Pana Bartłomieja Noga, Panią Małgorzatę Noga, do przedstawienia przez kandydata na stanowisko kierownika apteki zaświadczenia z Izby, na terenie której ostatnio wykonywał zawód farmaceuty o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji kierownika apteki, uchwałę podjęto przy 3 głosach „wstrzymujących się”.

Po otrzymaniu informacji wnioski zostaną rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu Prezydium.

Zaproponowana na stanowisko kierownika apteki ogólnodostępnej w Pankach:

- mgr farm. Kinga P. (zmiana stanowisku kierownika apteki), zgodnie z przyjętą w ŚIA procedurą, została zaproszona na rozmowę wyjaśniającą w dniu 19 września br.

4c. ORA zaopiniowała pozytywnie:

- aptekę ogólnodostępna o nazwie „Parentibus meis” w Rudzie Śląskiej ul. Szybowa 3,

- aptekę ogólnodostępną o nazwie Ewa” w Sosnowcu ul. Baczyńskiego 27, przy ograniczeniu, że w aptece może odbywać staż tylko jeden student,

jako apteki szkoleniowe dla prowadzenia 6-miesięcznych praktyk zawodowych studentów V roku Wydziału Farmaceutycznego. Uchwały zostały podjęte jednogłośnie.

Mgr Grzegorz Zagórny zwrócił przy tej okazji uwagę na przypadki złego traktowania studentów odbywających praktyki przez właścicieli aptek. Z drugiej strony są też znane członkom Rady przypadki nieodpowiedzialnego traktowania praktyk przez studentów. ORA po krótkiej dyskusji uznała, że problemy związane z prowadzeniem staży w aptekach, wymagają przedyskutowania z przedstawicielami Wydziału Farmaceutycznego ŚAM.

5. Prezes ORA zwrócił się do członków ORA o sprawdzenie stanu swoich składek członkowskich i uzupełnienie ewentualnych zaległości. Przedstawił też Radzie informację na temat ściągalności składek członkowskich w ŚIA. Generalnie ściągalność składek jest dobra. Prezes ORA poinformował, że są jednak osoby, które z różnych powodów mają jakieś zaległości, ale starają się je uzupełniać lub ustalają z biurem ŚIA sposób i termin spłaty zadłużenia. Są też jednak tacy członkowie, którzy notorycznie uchylają się od obowiązku opłacania składek a także kontaktó1) z biurem SIA w celu ustalenia spłat. W dyskusji zaproponowano sankcje wobec osób uchylających się od uregulowania składek. Pierwsza to umieszczenie nazwisk dłużników w Krajowym Rejestrze Dłużników i druga, kierowanie wniosków do komornika skarbowego o wszczęcie postępowania egzekucyjnego po wcześniejszym wysłaniu upomnienia. Rada jednogłośnie opowiedziała się za tymi rozwiązaniami. ORA w interesie członków opłacających regularnie składki podjęła uchwałę o udzielenie Prezesowi ORA pełnomocnictwa do kierowania do komornika skarbowego wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego i podpisania tytułu wykonawczego w stosunku do wszystkich członków Izby, zalegających z płatnością składek, za okres powyżej 6 miesięcy od dnia wymagalności składek. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

6. ORA przy 1 głosie „wstrzymującym się” podjęła uchwałę upoważniającą Prezesa ORA do założenia rachunku papierów wartościowych w Domu Inwestycyjnym BRE Bank S.A. w celu zdeponowania akcji Torfarm S.A. Posiadanie w/w rachunku umożliwi realizację umowy sprzedaży udziałów spółki „Galenica-Silfarm”. Prezes ORA dr Stanisław Piechula poinformował, że w związku z zamieszczanymi przez mgr Władysława Rybkę pod swoim nazwiskiem, ale na stronach internetowych ŚIA, negatywnymi stanowiskami dotyczącymi zbycia przez udziałowców spółki Grupa Kapitałowa „Galenica-Silfarm” udziałów spółki, dochodzą do niego głosy, że ORA ŚIA nie zajmuje w tej kwestii stanowiska. O takie stanowisko Izby pytali m.in. przedstawiciele kierownictwa Grupy Kapitałowej „Galenica-Silfarm”. Prezes ORA wyjaśnił, że Rada podejmując uchwałę o sprzedaży udziałów Izby, tym samym wyraziła stanowisko w tej sprawie. Następnie odbyła się dyskusja na temat losów Silfarmu. Mgr Tomasz Kloc stwierdził, że szkoda hurtowni Silfarm, upadła ideologia, ale do takiej sytuacji doprowadzili sami udziałowcy, praktycznie na własne życzenie. Nie zgodził się z takim stanowiskiem mgr Piotr Klima, który stwierdził, że nie udało się, ale nie można mówić, że na własne życzenie. W dyskusji zabierali jeszcze głos dr Andrzej Deląg, mgr Jadwiga Pikuła, mgr Monika Kosmala mgr Grzegorz Zagórny, którzy wskazywali na wiele uwarunkowań, które doprowadziły do obecnej sytuacji oraz dr Stanisław Piechula, który stwierdził, że nie udało się, bo od samego początku nie wierzono w powodzenie przedsięwzięcia. Prezes ORA wyraził też opinię, że obecne działania mgr Władysława Rybki nie odwrócą już uruchomionego procesu. Z tym poglądem zgodzili się członkowie ORA. Mgr Piotr Klima uznał, że temat sprzedaży Silfarmu należałoby przedyskutować jeszcze przy jakiejś okazji.

7. W związku z przypadającym w tym roku 15-leciem reaktywowania samorządu zawodowego farmaceutów, Prezes ORA dr Stanisław Piechula zawnioskował do ORA o wystąpienie do Wojewody o odznaczenie Złotym Krzyżem Zasługi dr farm. Lidii Czajki za jej długoletnią działalność dla środowiska. Prezes ORA skierował do ORA również wniosek o wyróżnienie medalem naszej Izby, im. Edmunda Baranowskiego, dr farm. Lidii Czajki i prof. Dionizego Moski, jako dwóch osób, dzięki którym nazwisko tego farmaceuty – patrioty nie zostało zapomniane. Wnioski zawierały pisemne uzasadnienie. ORA jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wyróżnienia osób zaproponowanych przez Prezesa ORA. Prezes ORA zaproponował także wyróżnienie tytułem „Aptekarza Roku” twórców, a następnie wieloletnich działaczy Hurtowni Aptekarskiej Silfarm. Na wniosek mgr Grzegorza Zagórnego, decyzję w tej sprawie postanowiono przełożyć na termin późniejszy. ORA jednogłośnie przyjęła też zgłoszony wcześniej na Prezydium ORA, przez mgr Krzysztofa Majkę, wniosek o wyróżnienie mgr Małgorzaty Sokół tytułem „Aptekarz Roku”. Ponadto w związku z uroczystymi obchodami 15-lecia reaktywowania izb aptekarskich, Prezes ORA zgłosił propozycje ufundowania dla ŚIA sztandaru. Prezes ORA zwrócił się o poniesienie przez ŚIA kosztu w kwocie nie większej niż 15 tyś. złotych brutto, na wykonanie sztandaru oraz o upoważnienie Prezydium ORA do zatwierdzenia projektu, wyboru wykonawcy i podejmowania bieżących decyzji związanych z wykonanie sztandaru. Mgr Piotr Klima poinformował z kolei o organizacji z okazji Dnia Aptekarza corocznej mszy w intencji farmaceutów i ich rodzin w dniu 23 września br. w Sosnowcu i poprosił o przeznaczenie 500 złotych na mszę i 5oo złotych na zakup nr 9 miesięcznika „Apostolstwo Chorych”, w którym wydrukowana jest „Modlitwa farmaceuty.” Miesięcznik wraz z modlitwą byłby przeznaczony do wysyłki do aptek. ORA, przy 1 głosie „wstrzymującym się” podjęła uchwałę w sprawie wykonania sztandaru dla ŚIA, w wersji zaproponowanej przez Prezesa ORA. Natomiast przy 4 głosach „wstrzymujących się” ORA podjęła uchwałę w sprawie współorganizacji przez ŚIA obchodów Dnia Aptekarza i przeznaczenia na ten cel kwoty 1000 (dwa razy po 500) złotych, wnioskowanej przez mgr Piotra Klimę. Ponadto ORA przedyskutowała kwestię terminu uroczystości w ŚIA związanej z 15-leciem samorządu zawodowego farmaceutów (prawdopodobnie początek 2007 roku). Na zakończenie ORA zaakceptowała informację Prezesa ORA na temat podjętych działań zmierzających do wykonania Wielkiej Pieczęci ŚIA, która będzie stanowić kolejne wyróżnienie, dla zasłużonych farmaceutów, przyznawane przez ŚIA.

8. Informacje bieżące:

8a. Prezes ORA przedstawił Radzie problem łamania prawa w punktach aptecznych. Polega to na przechowywaniu w punktach aptecznych znaczących ilości środków psychotropowych lub innych produktów leczniczych niedopuszczonych do obrotu w tych placówkach. Z informacji przekazanych przez Śl.WIF jest to najczęściej tłumaczone nieodebraniem przez pacjentów leków z recept zrealizowanych dla w aptekach przez właściciela punktu aptecznego. Zdarzenia te są usprawiedliwiane pełnieniem funkcji „opiekuna farmaceutycznego”. Przypadki naruszania prawa w punktach aptecznych mogłyby być argumentem do zmiany przepisów dotyczących punktów aptecznych w nowelizowanym obecnie Prawie farmaceutycznym. Po krótkiej dyskusji ORA postanowiła przyjąć powyższą informację do wiadomości i dalej monitorować ten temat.

8b. W związku ze zmianą w dniu 25 listopada 2005 roku regulaminu działania Rady, który został opracowany przez NRA i przekazany ORA właściwie do wykonania, mec. Krystian Szulc przekazał Radzie informację na temat wymogów formalnych uchwał podejmowanych przez organa Izby. Mec. Krystian Szulc stwierdził też, że ze względów praktycznych, na najbliższym Okręgowy Zjeździe Aptekarzy należy rozważyć rozszerzenie listy osób uprawnionych do podpisywania uchwał. Informacja radcy prawnego ŚIA została przyjęta do wiadomości.

8c. Radca prawny ŚIA poinformował Radę o złożeniu w Izbie, ze względów zdrowotnych, przez mgr farm. Agnieszkę B., oryginału Prawa wykonywania zawodu farmaceuty wraz z oświadczeniem, że do zakończenia leczenia nie będzie podejmować pracy w aptece i hurtowni farmaceutycznej. ORA przyjęła PWZ w depozyt i postanowiła przekazać OROZ oświadczenie w/w wraz z informacjami o leczeniu.

8d. W związku z dużym poruszeniem w środowisku aptekarskim (liczne telefony do biura ŚIA), które wprowadziło pismo firmy Lek S.A. związane z promocją „Leki za 1 grosz dla pacjentów” Prezes ORA dr Stanisław Piechula zwrócił się z pismem do Zarządu Lek S.A. z prośbą o kilka szczegółów związanych z akcją. Prezes ORA wyraził równocześnie nadzieję, że firma Lek nie jest kolejną, która próbuje naciągnąć i wykorzystać aptekarzy oraz wprowadzić ich w kłopoty skarbowe. W piśmie Prezes ORA zadał szereg pytań m.in. czy oferta rabatowa będzie dostępna dla wszystkich aptek we wszystkich hurtowniach, czy firma obniża ceny wymienionych w ofercie leków na stałe, czy tylko na czas promocji, ile dokładnie wyniesie oferta rabatowa. Prezes ORA prosi też o dostarczenie aptekom pełnej informacji, w jaki sposób apteki powinny obniżyć cenę ryczałtową na 1 grosz zarówno pod względem programów komputerowych stosowanych w aptekach, przepisów fiskalnych jak i księgowych, tak by żadna apteka nie miała z tego powodu kłopotów skarbowych.

8e. Prezes ORA dr Stanisław Piechula zapoznał Radę ze swoimi uwagami do projektu zmian Prawa farmaceutycznego.

8f. Prezes ORA na stronie internetowej ŚIA zamieścił informację o wejściu w życie z dniem 5 sierpnia br. rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby. Przepisy rozporządzenia dotyczą m.in. pracowników aptek, punktów aptecznych, sklepów zielarskich i hurtowni farmaceutycznych. Osoby te muszą obowiązkowo posiadać badania „na nosicielstwo”. Rozporządzenie obarcza przedsiębiorców obowiązkiem skierowania w/w pracowników na badania i pokryciem kosztów badania.

8g. Śl.WIF przesłał do ŚIA do wykorzystania zgodnie z kompetencjami pismo Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 7 ŚAM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne w Ochojcu, skierowane do mgr farm. Andrzeja G., dotyczące rozrzucenia w tym szpitalu ulotek reklamowych aptek w Katowicach będących własnością w/w. Po zapoznaniu się z otrzymanym materiałem ORA postanowiła przekazać sprawę do OROZ.

8h. Zastępca Prezesa ORA dr Andrzej Deląg stwierdził, że bardzo dobrze ruszyła działalność Korporacji Aptekarskiej ŚIA (KAPSIA). Istnieje duża szansa na powodzenie tego przedsięwzięcia. Dr Andrzej Deląg podkreślił, że ta inicjatywa to oferta szczególnie dla małych aptek. Z kolei Prezes ORA dr Stanisław Piechula podkreślił, że osoby zajmujące się Korporacją w Izbie to osoby rzutkie i energiczne. Jeżdżą często po aptekach reklamują działania, negocjuję rabaty i przyjmują zamówienia z aptek. Dzięki szybkiemu rozwojowi KAPSIA lada miesiąc druga osoba z KAPSIA będzie mogła otrzymywać wynagrodzenia za swoją pracę. Środki na wynagrodzenie pochodzą z pieniędzy wypracowanych przez Korporację.

8i. Dr Andrzej Deląg poinformował o najbliższych terminach zebrań naukowo-szkoleniowych. W dniu 9 września w Katowicach odbędzie się zebranie, na którym tematami będą „Nieżyt nosa” i „Leki generyczne”. W dniach 16-17 września odbędzie się w Wiśle szkolenie (ostatni moduł) finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przy tej okazji mgr Krzysztof Majka zwrócił uwagę, że w biuletynie Apothecarius brak jest informacji z zebrań naukowo-szkoleniowych farmaceutów. W szczególności zaś brakuje dokumentacji zdjęciowej z tych zebrań. Uwagi mgr Krzysztofa Majki zostaną przekazane organizatorom zebrań i redakcji biuletynu.

8j. Mec. Krystian Szulc poinformował na jakim etapie znajdują się sprawy skierowane przez ŚIA na drogę sądową. Informacja dotyczyła akcji Aptekarze Pacjentom (Sąd Antymonopolowy w Warszawie. – zażalenie Phoenix Pharma Polska (PPP) na decyzję Prezesa UOKiK) i aptek internetowych (uwzględnienie wniosku ŚIA przez sąd). Radca prawny ŚIA stwierdził, że chciałby być obecny na posiedzeniu Sądu Antymonopolowego rozpatrującego zażalenie (PPP). ORA postanowiła wydelegować mec. Krystiana Szulca na to posiedzenie Sądu. Antymonopolowego.

8k. Prezes ORA poinformował Radę, że PGF S.A. nabyła kolejną spółkę - LEKAMAN. Ze spostrzeżeń Prezesa wynika, że firma LEKMAN Sp. z o.o. i Apteka Aronia mgr Andrzeja Wróbla, mają te same adresy. W związku z tą informacją zamieszczoną przez media, dr Stanisław Piechula skierował do mgr Andrzeja Wróbla prośbę o komentarz w tej sprawie, który pozostał bez odpowiedzi.

9. Wolne głosy i wnioski:

9a. W związku z upływem terminu 3-miesięcznych umów o pracę zawartych z Panią Katarzyną Szymała i Panem Lechem Wróblewskim, Rada na wniosek Prezesa ORA podjęła uchwałę w sprawie zmian w umowach o pracę z niektórymi pracownikami biura ŚIA.

- Rada upoważniła Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę do podpisania z dniem 1 września 2006 roku umów o pracę z w/w, na czas nieokreślony. ORA ustaliła, 1 sierpnia 2006 roku wynagrodzenie zasadnicze. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

- W związku z chorobą Pani Krystyny Białozorskiej, która wykonywała obowiązki sekretarza OROZ i OSA, Rada upoważniła Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę do podpisania aneksu do umowy zlecenia zawartej pomiędzy ŚIA, a radcą prawnym Barbarą Jendryczko, dotyczącego przejęcia, od 1 lipca 2006 roku, obsługi sekretaryjnej w/w organów Izby. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

- Na wniosek Prezesa ORA, kilku członków ORA i dyrektora biura ŚIA, w związku z rozpoznaną u Pani Krystyny Białozorskiej długoletniej pracownicy biura ŚIA, chorobą której leczenie może potrwać wiele miesięcy, ORA podjęła uchwałę w sprawie przyznania w/w zapomogi finansowej w kwocie 1500 złotych brutto. Uchwałę podjęto przy 1 głosie „wstrzymującym się”.

9b. ORA ustaliła następujące terminy posiedzeń we wrześniu br i IV kwartale 2006 roku. We wrześniu odbędzie się jeszcze posiedzenie Prezydium ORA – 19-09-2006r. W IV kwartale posiedzenia Rady odbędą się 3 października, 7 listopada i 5 grudnia, a posiedzenia Prezydium w dniach 17 października, 21 listopada i 19 grudnia 2006 roku.

9c. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, Prezes ORA poprosił Radę o przedyskutowanie roli ŚIA w tych wyborach.

9d. Mgr Piotr Klima zaproponował zorganizowanie spotkania z Państwową Inspekcją Pracy (PIP), w celu przedyskutowania problemów związanych z obsadą personelu fachowego w aptekach, w szczególności w aptekach prowadzących działalność całodobową. ORA zaakceptowała propozycję omówienia z PIP tematu zatrudnienia w aptekach. Prezes ORA w najbliższym czasie zwróci się do PIP o ustalenie terminu spotkania.

9e. Mgr Anna Śliwińska poinformowała, że Śląski Wojewódzki Ośrodek Koordynacyjny Instytutu Onkologii w Gliwicach przygotował plakaty informujące o bezpłatnych badaniach cytologicznych, które będą wykonywane w ramach realizacji „Programu aktywnej profilaktyki raka szyjki macicy”. Do plakatów jest dołączony spis realizatorów programu. Mgr Anna Śliwińska uzgodniła, że powyższe materiały zostały dostarczone do ŚIA. Izba w ramach swoich możliwości postara się rozpowszechnić plakaty informujące o tej kampanii społecznej.

9f. Prezes ORA poinformował, że w przygotowaniu jest płyta CD, sponsorowana przez firmę Servier, zawierająca nagrany wykład naukowy oraz informacje przeznaczone dla wszystkich farmaceutów. Płyta CD zostanie wysłana do wszystkich członków ŚIA.

10. Na tym zakończono 33 posiedzenie Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach, w dniu 9 września 2006 roku.

Protokołował: Leszek Dusik
mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
Protokół z 3 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 3 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 7 stycznia 2020 r.Katowice, dnia 7 stycznia 2020 r.1. Posiedzenie Rady SIA o...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z 2 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 2 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 3 grudnia 2019 r.Katowice, dnia 3 grudnia 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otw...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z XLV Posiedzenia Rady SIA VII Kadencji Protokół z obrad 45 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VII kadencji w dniu 5 listopada 2019 r.Katowice, 5 listopada 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otwo...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right