ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

XLVI Posiedzenie Rady ŚIA VI Kadencji.

Data dodania: 2015-09-12
Data wydarzenia: 2015-08-11 00:00

Protokół z obrad 46 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VI kadencji w dniu 11 sierpnia 2015 roku.


Katowice, dnia 11 sierpnia 2015 roku.

1. Posiedzenie Rady SIA otworzył Wiceprezes Rady SIA mgr farm. Andrzej Bednarz o godz. 9.15. Zgodnie z listą obecności na posiedzeniu obecnych było 20/31 osób. Na podstawie listy obecności Wiceprezes SIA stwierdził prawomocność obrad posiedzenia Rady SIA dla ważności podejmowanych uchwał. Po powitaniu zebranych i stwierdzeniu prawomocności obrad, prowadzący posiedzenie mgr Andrzej Bednarz zaproponował porządek obrad. Wniesiono poprawkę do porządku obrad, w punkcie 4. dodano punkt dotyczący zakresu porad prawnych udzielanych członkom SIA przez radcę prawnego. Porządek posiedzenia z poprawką został przyjęty jednogłośnie. Protokolant mgr farm. Michał Rzepczyk.

2. Rada SIA jednogłośnie przyjęła protokół z 45 posiedzenia Rady ŚIA VI kadencji w dniu 14.07.2015r.

3. Zgodnie z kolejnym punktem porządku obrad Prezydium Rady SIA przystąpiło do opiniowania:

3a. Kandydatur na stanowisko kierownika apteki - wydanie rękojmi należytego prowadzenia apteki - w związku ze zmianą na stanowisku kierownika apteki:

- mgr farm. Renata Zawiślan-Charchut w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Hipokrates III” w 43-200 Pszczyna, ul. Dobrawy 7;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Gabriela Witowska w aptece ogólnodostępnej o nazwie „SuperNowa” w 44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 9;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Katarzyna Tojka w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Lek-Pol” w 41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Szpitalna 14;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Dominika Kabała w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Plus” w 42-400 Zawiercie, ul. Polska 46b;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Katarzyna Golnik w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Dbam o Zdrowie” w 41-813 Zabrze, ul. Jordana 86;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Ksenia Kucharska w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Dbam o Zdrowie” w 41-902 Bytom, ul. Batorego 20;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Renata Barańska w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Dbam o Zdrowie” w 41-400 Mysłowice, ul. Towarowa 1;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

- mgr farm. Agnieszka Kubica w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Dbam o Zdrowie” w 41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 75;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

3b. Wniosków w sprawie udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej - wydanie opinii zawierającej m.in. stwierdzenie rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na funkcję kierownika apteki ogólnodostępnej:

- mgr farm. Małgorzata Kuban-Anisiewicz w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Dla Zdrowia” w 40-871 Katowice, ul. Tysiąclecia 82, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej złożonym przez Paulinę Siwek prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą PiKS Farm Paulina Siwek z siedzibą w 62-700 Turek, ul. Niepodległości 3;
Po przedstawieniu kandydatury, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie. Mgr farm. Małgorzata Kuban-Anisiewicz nie była zapraszana na rozmowę z komisją opiniującą, gdyż pełni funkcję kierownika w tej aptece od stycznia 2013r. Wniosek opiniowano ze względu na zmianę właściciela apteki.

3c. Wniosku w sprawie udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej w części dotyczącej proponowanego kierownika apteki - wydanie opinii zawierającej stwierdzenie rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na funkcję kierownika apteki ogólnodostępnej:

- dr n. farm. Dominik Kołodziej w aptece ogólnodostępnej o nazwie „w Dzierżoniów, ul. Mikołaja Kopernika 11H;
Po przedstawieniu kandydatury przez komisję opiniującą, wniosek zaopiniowano pozytywnie jednogłośnie.

3d. Rada ŚIA po zapoznaniu się z okolicznościami faktycznymi sprawy oraz uzasadnieniem otrzymanego wniosku, jak też stanowiskiem strony zawartym w piśmie z dnia 06 sierpnia 2015r., większością głosów przy 1 głosie „wstrzymującym” pozytywnie zaopiniowała wniosek ŚlWIF w Katowicach w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej w 41-250 Czeladź, ul. Waryńskiego 8a, wydanego na rzecz Apteka Prywatna Dorota Michta, Jerzy Michta, Ryszarda Węgrzyn Spółka Jawna z siedzibą w 41-250 Czeladź, ul. Waryńskiego 8a.
Podstawą wszczęcia postępowania w sprawie cofnięcia zezwolenia było stwierdzenie sprzedaży produktów leczniczych do podmiotów nieuprawnionych tj. hurtownie farmaceutyczne, apteka ogólnodostępna i dwóch niezarejestrowanych w księdze rejestrowej podmiotów leczniczych, co niezgodne jest z art. 86a Prawa farmaceutycznego, jak również w trakcie przeprowadzonej kontroli stwierdzono inne nieprawidłowości.

3e. Wniosek w sprawie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie „Panaceum” w Sosnowiec, ul. Emila Zegadłowicza 3 wydanego dla przedsiębiorcy Panaceum Witold Osmański - Oliwia Hetak Spółka Jawna z siedzibą w 40-305 Katowice, ul. Styczniowa 25a.
Rada Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach zapoznała się z okolicznościami faktycznymi sprawy oraz uzasadnieniem wniosku, jednak ze względu na termin otrzymania wniosku, w celu umożliwienia stronie zajęcia stanowiska w sprawie zgodnie z art. 10 kpa jednogłośnie postanowiono rozpoznać sprawę na następnym posiedzeniu Prezydium Rady SIA tj. w dniu 25 sierpnia 2015r. Naruszenie prawa strony do czynnego udziału w postępowaniu może być przyczyną wadliwości podjętej bez zachowania tego trybu uchwały, wyznaczenie stronie terminu do zapoznania się z aktami oraz umożliwienie zajęcia stanowiska w sprawie jest wymagane przez prawo. W tej sytuacji koniecznym stało się wyznaczenie nowego terminu rozpoznania wniosku SlWIF w Katowicach.

3f. Do Rady SIA wpłynął wniosek ŚlWIF w Katowicach o wydanie opinii w sprawie rękojmi należytego prowadzenia apteki dla farmaceuty, który został ukarany karą nagany przez Okręgowy Sąd Aptekarski w Katowicach.
W związku z prawomocnym ukaraniem mgr farm. ... przez Okręgowy Sąd Aptekarski w Katowicach karą nagany za naruszenie art. 65 ust. 1, art. 72 ust. 1i ust. 3, art. 127 pkt 1 ustawy Prawo farmaceutyczne Rada Śląskiej Izby Aptekarskiej większością głosów przy 2 głosach „wstrzymujących” stwierdziła, że mgr farm. ... zam. ... nie daje rękojmi należytego prowadzenia apteki ogólnodostępnej w ... Okręgowy Sąd Aptekarski w Katowicach uznał mgr farm. ... winnym czynu polegającego na sprzedaży z apteki produktów leczniczych w ilościach hurtowych, co stanowi naruszenie art. 65 ust. 1, art. 72 ust. 1i ust. 3, art. 127 pkt 1 ustawy Prawo farmaceutyczne.
Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności oraz fakt, że zgodnie z art. 2a p. 1 pp. 8 i następne ustawy o izbach aptekarskich (Dz.U. z 2014r. poz. 1429), w związku z art. 88 ust.1 i 5 ustawy prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2008r. nr 45 poz. 271 ze zm.) do obowiązków kierownika należy m. innymi dbanie o właściwą organizację pracy apteki, w tym przechowywanie i sprzedaż leków, Rada SIA wysłuchała na posiedzeniu Pana mgr farm. ..., jednak nie mogła przyjąć jego wyjaśnień, iż nie miał świadomości dokonywanych transakcji. Jako kierownik apteki zgodnie ze wskazanymi przepisami, powinien tak zorganizować pracę apteki, aby nie było możliwości dokonywania transakcji w odwróconym łańcuchu zaopatrzenia i łamania prawa oraz narażania pacjentów na brak dostępności do leków.
Rada SIA stwierdziła również, że powyższe stanowisko nie wyklucza w przyszłości zajęcia przez radę innego stanowiska w tej sprawie.

3g. W dalszej kolejności opiniowano farmaceutów - opiekunów, którzy mają sprawować opiekę nad przeddyplomową sześciomiesięczną praktyką zawodową studentów VI roku kierunku farmacja Wydziału Farmaceutycznego - na wniosek ŚUM w Katowicach. Po przeanalizowaniu warunków, które są wymagane od opiekunów Rada SIA udzieliła jednogłośnie zgody:

- mgr farm. Anna Kropka w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Damian” w 44-335 Jastrzębie Zdrój;

- mgr farm. Katarzyna Mirek w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Biz” w 41-100 Gliwice, ul. Dworcowa 42;
Jednocześnie dla Pani mgr farm. Agaty Trzcionka wyznaczono dodatkowy termin wydania opinii (posiedzenie Prezydium Rady SIA 25.08.2015r.) ze względu na ...

3h. Do biura SIA nie wpłynęły żadne uwagi do otrzymanego projektu uchwały Rady Miasta Zabrze w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Zabrze, wobec powyższego Rada SIA pozytywnie jednogłośnie zaopiniowała w/w projekt.

4. Inne sprawy bieżące:

4a. IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy - 03.09-06.09.2015 - podjęcie decyzji o dofinansowaniu.
Śląska Izba Aptekarska skompletowała jedną załogę żeglarską, która będzie reprezentować aptekarzy ze Śląska na IV Żeglarskich Mistrzostwach Polski Aptekarzy. Uczestnicy imprezy pokryją część kosztów podróży i pobytu. W tym roku izba postanowiła dofinansować czarter jachtu oraz dofinansować koszty uczestnictwa załogi SIA (członków SIA). W związku z powyższym Rada SIA jednogłośnie przyjęła pokrycie kosztów czarteru 1 jachtu w kwocie ... oraz dofinansowanie kosztów uczestnictwa w kwocie ...

4b. Prośba o współpracę przy organizowanym przez „Dziennik Zachodni” Plebiscycie HIPOKRATES 2015 - cd. sprawy.
Od sierpnia do października na łamach Dziennika Zachodniego oraz serwisu internetowego dziennikzachodni.pl prezentowani będą najlepsi pracownicy służby zdrowia i wiodące placówki medyczne. W głosowaniu wybrane zostaną osoby i podmioty w każdej z kategorii. Celem akcji jest promocja śląskiej służby zdrowia oraz budowanie jej jeszcze lepszego wizerunku. Podmioty współpracujące z organizatorem mają zapewnione: umieszczenie logo partnera przy wszystkich publikacjach związanych z plebiscytem w dzienniku, emisję logo partnera na stronie plebiscytu w serwisie, zamieszczenie logo partnera na wszystkich plakatach, zamieszczenie standu lub innego nośnika identyfikacji wizualnej oraz możliwość przygotowania stoiska z materiałami partnera podczas imprezy kończącej akcję, zapewnienie udziału w kapitule plebiscytu reprezentanta partnera, dwukrotnego wymienienia nazwy partnera podczas imprezy kończącej plebiscyt. Po wyjaśnieniu wątpliwości, które wzbudziła kategoria „apteka”, Rada ostatecznie 7 głosami „za”, 5 „przeciw”, 7 „wstrzymującymi się” postanowiła przystąpić do udziału i współpracy w organizowanym przez „Dziennik Zachodni” Plebiscycie HIPOKRATES 2015 i zatwierdziła poniesienie kosztów ...
Jednocześnie do organizatorów zostanie wystosowane pismo, aby w głosowaniu zmienić kategorię ”APTEKARZ” na „FARMACEUTA/FARMACEUTKA” z podaniem jedynie imienia, nazwiska oraz miejscowości, bez podania nazwy i adresu apteki, co mogło by zostać potraktowane, jako naruszenie zakazu reklamy aptek - art. 94a ustawy prawo farmaceutyczne (Dz.U. Nr 45 z 2008 r. poz. 271 z późn. zm.).

4c. Ustalenie terminów spotkań wyborczych delegatów na Zjazd. Trwają prace nad przygotowaniem tegorocznego zjazdu, a do biura wpływają zgłoszenia terminów spotkań wyborczych. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji od organizatorów zebrań, do członków izby zostaną wysłane zaproszenia na spotkania rejonowe z określeniem daty i miejsca spotkania.

4d. Prośba o objęcie patronatem ogólnopolskiej kampanii wspierającej zawód farmaceuty - cd sprawy
Jak co roku, w okresie wakacyjnym farmacja.net organizuje akcję promocyjną w aptekach ogólnodostępnych na terenie całej Polski. Celem kampanii informacyjnej jest przypomnienie pacjentom, że farmaceuci są godnymi zaufania i dostępnymi na wyciągnięcie ręki specjalistami z zakresu farmakoterapii. Jednocześnie jest to próba zerwania ze szkodliwym dla farmaceutów wizerunkiem "sprzedawców leków", który coraz częściej jest utrwalany w społeczeństwie przez wypowiedzi polityków i komunikaty medialne.
Rada Śląskiej Izby Aptekarskiej jednogłośnie zdecydowała się wesprzeć inicjatywę. Do organizatora zostanie przekazane logo SIA w celu publikacji na plakatach.

4e. Przedstawienie wniosków o przyznanie odznaczeń samorządowych.
Rada SIA jednogłośnie przyjęła do wiadomości informację o złożeniu do biura SIA wniosków o przyznanie odznaczeń samorządowych. Prezes odczytał zebranym kandydatury do odznaczeń. Zgodnie z regulaminem wnioski zostaną zamieszczone na stronie internetowej izby do zapoznania, a na kolejnym posiedzeniu Rady przegłosowane.

4f Postanowienia OSA w Katowicach o ukaraniu mgr farm. karą upomnienia oraz nagany - informacja dla Członków Rady SIA.
Rada zapoznała się z prawomocnymi orzeczeniami OSA.

4g. Rada SIA przyjęła do wiadomości informację o skierowaniu mgr farm. do egzekucji komorniczej, w związku z uporczywym uchylaniem się od płacenia składek członkowskich.

4h. Zaproszenie na Kongres Naukowy PTFarm pt. „Farmacja 21. Farmaceuci w Ochronie Zdrowia” - Wrocław 11-12.09.2015r. Na kongresie dyskutowane będą tematy związane z opieką farmaceutyczną w Polsce i na świecie. Swoją koncepcję refundowanej opieki farmaceutycznej podczas sesji plakatowej oraz w wystąpieniu przedstawią mgr Grzegorz Zagórny oraz dr Piotr Brukiewicz.

4i. Konferencja „Eliminowanie patologii z rynku farmaceutycznego” odbędzie się w Warszawie 04.08.2015r.

4j. Spotkanie w MZ w sprawie wprowadzenia opieki farmaceutycznej refundowanej - 22.07.2015r. SIA otrzymała faxem zaproszenie z Ministerstwa Zdrowia podpisane, w imieniu ministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego, przez dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Artura Fałka, na spotkanie 22 lipca br. w sprawie koncepcji wprowadzenia refundowanej opieki farmaceutycznej w Polsce. Samo spotkanie jak stwierdził prezes SIA jest już pewnym osiągnięciem, gdyż było przez długi czas uzgadniane i nie dochodziło do skutku w związku z napiętym grafikiem pracy ministra Igora Radziewicza-Winnickiego. Na spotkanie została także zaproszona delegacja NIA (7 osób) z prezesem NRA dr. Grzegorzem Kucharewiczem. Obecny był również ekspert specjalizujący się w tematyce opieki farmaceutycznej – dr hab. Agnieszki Skowron, także ekspert ds. rynku – dr hab. Katarzyna Szalonka. W przeddzień wizyty w ministerstwie (21 lipca 2015 r.), SIA wysłała mail’em koncepcję wprowadzenia refundowanej opieki farmaceutycznej w Polsce do MZ oraz do prezesa Grzegorza Kucharewicza. Przygotowano w wersji papierowej opracowanie, które otrzymały osoby obecne na spotkaniu, aby mogły zapoznać się z przedstawioną koncepcją i ją przedyskutować. W dokumencie znalazła się informacja o prawach autorskich SIA do projektu. Na spotkaniu obecni byli także autorzy projektu – mgr Grzegorz Zagórny oraz prezes SIA Piotr Brukiewicz. Spotkanie prowadziła Małgorzata Szelachowska – zastępca dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ.
W projekcie m.in. omówiono sprawę umieszczenia na zewnątrz apteki stosownego (identycznego dla wszystkich aptek w Polsce) loga/znaku informującego o prowadzeniu przez aptekę refundowanej Oznaczenie to informowałoby, że dana apteka jest miejscem świadczenia tej nowej usługi zakontraktowanej w NFZ (podobnie jak w sytuacji znaku na posiadanie umowy na leki refundowane czy realizację wniosków na pieluchomajtki). Drugim miejscem; gdzie taką informację uzyskałby pacjent byłaby strona internetowa NFZ – analogiczne jak obecnie prezentowana lista świadczeniodawców posiadających umowę na środki pomocnicze. Koncepcja wprowadzenia refundowanej opieki farmaceutycznej zakłada również podpisanie umowy z płatnikiem, jakim jest NFZ, w celu prowadzenia rozliczeń i sprawozdań pomiędzy apteką a płatnikiem. Koncepcja zakłada, że umowa na prowadzenie opieki farmaceutycznej ma być nieskomplikowana. Umowa nie miałaby charakteru przetargowego. Ceny oferowane za konkretne usługi farmaceutyczne w ramach opieki farmaceutycznej mają być stałe i jednakowe dla wszystkich aptek.
Spotkanie po początkowych rozmowach zostało szybko przerwane przez delegację NIA, która następnie opuściła pierwsze, tak ważne, spotkanie w tej sprawie, ku zaskoczeniu pozostałych jego uczestników. Niestety doszło do nieporozumienia, gdyż przedstawiony materiał miał charakter wewnętrzny i nie był dokumentem publicznym, a jak sama nazwa wskazuje jedynie projektem służącym do dalszych uzgodnień w gronie zaproszonych osób, a nie projektem końcowym do zatwierdzenia bez żadnej dyskusji i poprawek. Stąd potrzebne są dalsze pilne rozmowy, konsultacje i uzgodnienia. Celem dokumentu było zainicjowanie procesu i powołanie zespołu przy MZ do prac nad projektem refundowanej opieki farmaceutycznej. W tej sytuacji zachowanie jednej ze stron rozczarowało wszystkich pozostałych uczestników spotkania. Od wielu lat rozmawia się w środowisku aptekarskim o świadczeniu przez farmaceutów pracujących w aptekach usługi opieki farmaceutycznej, a ostatnio głosy w tej sprawie są coraz częstsze i mocniejsze. Dodatkowo projekt opracowano tak, aby został uchwalony tzw. „szybką ścieżką”, umieszczając proponowane zapisy w odpowiednich aktach prawnych.
Następnego dnia po spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia, prezes NIA wystosował pismo do ministra zdrowia, które neguje inicjatywę przedstawioną w projekcie i informuję stronę ministerialną, że tylko NRA posiada mandat do wypowiadania się w tej sprawie. W piśmie tym prezes Kucharewicz mija się z prawdą, gdyż Ustawa o izbach aptekarskich stanowi, że wszystkie okręgowe izby aptekarskie posiadają osobowość prawną, a więc mają prawo do samodzielnych działań w kwestiach istotnych dla środowiska. Dodatkowo w piśmie NIA zawarta jest krytyka SIA, która niejako proponuje rozluźnienie zakazu reklamy aptek. Przeciwnie, celem SIA jest wręcz wzmocnienie oraz niedopuszczenie do osłabienia zakazu reklamy aptek a proponowane w tej wersji koncepcji zapisy mają charakter propozycji do dalszej dyskusji.
NIA krytykuje także pomysł wprowadzenia nowej umowy z NFZ. Odnosząc się do tzw. kontraktowania opieki farmaceutycznej jak już wcześniej stwierdzono, koncepcja opracowana przez SIA przewiduje podpisanie umowy apteki z NFZ (płatnikiem) w celu refundacji świadczonych w jej ramach usług opieki farmaceutycznej. Umowa nie ma mieć charakteru konkursu ofert, tj. przetargu, w którym wygrywa najniższa cena za usługę. Usługi w ramach opieki mają być jednakowo wycenione dla wszystkich aptek. SIA w związku z pismem NRA w trybie pilnym skierowała do ministra pismo wyjaśniające wszelkie niejasności.

4k. Uwagi do projektu ustawy o zawodzie farmaceuty.
Przypominano, że zbliża się termin przesłania do NIA uwag do projektu ustawy o zawodzie farmaceuty, który przedstawił zespół kierowany przez dr. Marka Jędrzejczaka.

5. Wolne głosy i wnioski.
- mgr farm. Tomasz Kloc poinformował o organizacji IX Rajdu Turystycznego, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejny rajd odbędzie się w dniach 19-20.09.2015r. w Górach Sowich. Wkrótce szczegółowe informacje ukażą się na stronie internetowej izby.

- do biura SIA wpłynęło zaproszenie mgr farm. Izabeli Pilarskiej z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Bydgoszczy do udziału w spływie kajakowym aptekarzy szlakiem „Chronionego Krajobrazu Jezior Żnińskich”, który odbędzie się 30.08.2015r. Szczegóły zamieszczono na stronie internetowej izby.
- Rada minutą ciszy uczciła pamięć zmarłego dziekana wydziału farmaceutycznego prof. dr hab. Tadeusza Wilczoka.

6. 46 posiedzenie Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej w dniu 11 sierpnia 2015 r. zakończono ok. godz. 11.30.


Protokołował
Mgr farm. Michał Rzepczyk

mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
Protokół z 3 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 3 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 7 stycznia 2020 r.Katowice, dnia 7 stycznia 2020 r.1. Posiedzenie Rady SIA o...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z 2 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 2 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 3 grudnia 2019 r.Katowice, dnia 3 grudnia 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otw...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z XLV Posiedzenia Rady SIA VII Kadencji Protokół z obrad 45 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VII kadencji w dniu 5 listopada 2019 r.Katowice, 5 listopada 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otwo...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right