ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

XL Posiedzenie ORA IV Kadencji

Data dodania: 2013-11-20
Wyciąg z protokołu z 40 posiedzenia Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach IV kadencji, dnia 17 kwietnia 2007 roku.



1. Posiedzenie ORA, otworzył Prezes ORA w Katowicach dr Stanisław Piechula. Po powitaniu zebranych Prezes zaproponował porządek posiedzenia. Porządek obrad został przyjęty.

2. ORA, jednogłośnie przyjęła protokół z 39 posiedzenia ORA.

3. ORA, jednogłośnie, podjęła uchwały stwierdzające prawo wykonywania zawodu farmaceuty. Lista nazwisk wraz z numerami PWZ w załączeniu do protokołu.

4. Opiniowanie:

4a. ORA zaopiniowała pozytywnie wnioski dotyczące możliwości dalszego pełnienie funkcji kierownika apteki po ukończeniu 65 roku życia:

- mgr farm. Cuglewskiej-Zielińskiej w aptece ogólnodostępnej w Dąbrowie Górniczej ul. Ks. Augustyniaka 7.

- mgr farm. Urszula Kaźmierczak w aptece ogólnodostępnej w Żorach ul. Wodzisławska 14

Uchwały zostały podjęte jednogłośnie. W/w przedstawiły zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do dalszej pracy na stanowisku kierownika apteki.

4b. Na wstępie Prezes ORA zwrócił się do Rady o przegłosowanie zasad wydawania rękojmi należytego prowadzenia apteki dla kandydata na stanowisko kierownika apteki w zależności, czy wydanie rękojmi wiąże się ze zmianą na stanowisku kierownika w istniejącej aptece, czy też rękojmia jest wydawana w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie nowej apteki. Większością głosów członkowie ORA postanowili, że w obu przypadkach, brak informacji o personelu fachowym apteki, spowoduje wszczęcie postępowania wyjaśniającego i przełożenie terminu wydania opinii do czasu przedstawienia pełnej obsady personelu fachowego apteki – magistrów farmacji. W przypadku zmiany na stanowisku kierownika w istniejącej aptece ORA postanowiła, że jeżeli wniosek zawiera informację, że w aptece będzie oprócz kierownika zatrudniony przynajmniej jeszcze jeden magister farmacji, to taki wniosek zostanie zaopiniowany pozytywnie, a w uzasadnionych przypadkach (godziny czynności apteki), osobnym pismem WIF zostanie powiadomiony, że na podstawie posiadanych przez ŚIA informacji, obsada magistrów farmacji może nie zapewnić w danej aptece obecności farmaceuty w godzinach czynności apteki zgodnie, z wymogami Prawa farmaceutycznego i Prawa pracy.

Po tych ustaleniach i po przeprowadzeniu przez Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę i Zastępcę Prezesa ORA dr Andrzeja Deląga rozmów wyjaśniających z kandydatami na stanowisko kierownika apteki ORA podjęła uchwały w sprawie wydania rękojmi należytego prowadzenia apteki - w związku ze zmianą na stanowisku kierownika apteki – przez:

- mgr farm. Bartłomieja Chodań w aptece ogólnodostępnej „Staromiejska” w Mysłowicach ul. Grunwaldzka 6 – jednogłośnie,

- mgr farm. Elżbiety Bliźnickiej-Łozowy w aptece ogólnodostępnej w Raciborzu ul. Opawska 33 – przy 1 głosie „wstrzymującym się”,

- mgr farm. Grażyny Zimoch w aptece ogólnodostępnej w Knurowie ul. Niepodległości 14 – jednogłośnie,

- mgr farm. Agnieszki Kawoń w aptece „Magiczna” w Katowicach ul. Szafranka 2 – przy 1 głosie „przeciw” i 1 „wstrzymującym się”.

4c. Po przeprowadzeniu przez Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę i Zastępców Prezesa ORA dr Andrzeja Deląga i mgr Annę Śliwińską rozmów z kandydatami na stanowisko kierownika apteki, ORA wydała pozytywne opinie w sprawie wniosków o udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej – zawierające m.in. stwierdzenie rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na funkcję kierownika apteki ogólnodostępnej:

- mgr farm. Iwonę Kohut, w aptece ogólnodostępnej w Rybniku ul. Raciborska 16, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez „Dr Zdrowie” Spółka Akcyjna z siedzibą Warszawie – przy 1 głosie „przeciw” i 1 „wstrzymującym się” (rozmowa została przeprowadzona na posiedzenie Prezydium w dniu 3 kwietnia br.)

- mgr farm. Zbigniewa Skotnickiego, w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Rodzinna” w Piekarach Śląskich ul. Papieża Jana Pawła II nr 61 w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Pana Sebastiana Stach, Pana Krystiana Stach – przy 1 głosie „przeciw”,

- mgr farm. Ryszarda Stach, w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Apteka Rodzinna” w Tarnowskich Górach ul. Legionów 3, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Pana Ryszarda Stach, Panią Elżbietę Stach, Panią Annę Stach-Olszewską – przy 1 głosie „przeciw” i 1 „wstrzymującym się”,

- mgr farm. Olega Mandziak, w aptece ogólnodostępnej w Woli ul. Pszczyńska 10a, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Sylwię Tobiczy i Panią Jolantę Wojtala – jednogłośnie,

- mgr farm. Pawła Łukanowskiego, w aptece ogólnodostępnej w Zabrzu ul. Rymera 12, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez „MISJA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedziba we Wrocławiu – przy 1 głosie „wstrzymującym się”,

- mgr farm. Iwony Wójcik w aptece ogólnodostępnej w Dąbrowie Górniczej ul. Ks. Augustyniaka 7, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia złożonym przez Panią Ewę Starzyńską – przy 2 głosach „wstrzymujących się”,

- mgr farm. Ryszarda Jasińskiego w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Interapteka” w Rybniku ul. Chabrowa 21, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez FARMEXIM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu – jednogłośnie.

Bez przeprowadzania rozmowy wyjaśniającej z kandydatem (zmiana zezwolenia z zachowaniem dotychczasowego kierownika apteki i całego personelu apteki), ORA wydała pozytywną opinię w sprawie wniosku o udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej – zawierającą m.in. stwierdzenie rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na funkcję kierownika apteki ogólnodostępnej:

- mgr farm. Krzysztofa Tabor, w aptece ogólnodostępnej o nazwie „Na Rogu” w Rudzie Śląskiej ul. Radoszowska 110, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Biankę Pietraszewską.

ORA postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające i przełożyć wydanie opinii w sprawie wniosku o udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej – zawierające m.in. stwierdzenie rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na funkcję kierownika apteki ogólnodostępnej:

- mgr farm. Beatę Mucha, w aptece ogólnodostępnej o nazwie „NOWA” w Szczekocinach ul. Krakowska 1, w związku z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonym przez Panią Zofię Zaława, – do czasu przedstawienia przez kandydatkę na kierownika apteki, zaświadczenia z OIA w Krakowie, na terenie której do tej pory wykonywała zawód farmaceuty, o niekaralności z tytułu działalności zawodowej – jednogłośnie,

4d. ORA, przy 1 głosie „wstrzymującym się”, zaopiniowała pozytywnie następujące apteki, w których może być odbywany sześciomiesięczny staż dla osób, które uzyskały tytuł zawodowy magistra farmacji:

- Apteka „Rodzinna” Jadwiga Lebda-Wyborny, Paweł Lebda-Wyborny w Rudzie Śląskiej Pl. Niepodległości 5
- Apteka ogólnodostępna mgr farm. Maja Lebda-Wyborny w Gliwicach ul. Zwycięstwa 4,
- Apteka „Medical” mgr Małgorzata Kruk w Gliwicach ul. Lipowa 42

jako apteki szkoleniowe, do których mogą być kierowani studenci V roku Wydziału Farmaceutycznego na odbycie 6-miesięcznych praktyk zawodowych.

5. Odpowiadając na pismo ŚIA, GIF stwierdził, że zbieranie danych pacjentów na potrzeby inne niż bezpośrednio związane z usługa farmaceutyczną, czyli dla podmiotu zewnętrznego takiego jak PGF w prowadzonym programie Dbam o Zdrowie jest niezgodny z Prawem farmaceutycznym. Jednocześnie GIF wezwał PGF do zaprzestania prowadzenia programu DoZ lub taką jego modyfikację, aby nie dochodziło do łamania Pf. W związku z zaistniałą sytuacją w felietonie na łamach czasopisma PGF „bez recepty”, wiceprezes spółki Dbam o Zdrowie Pan Wojciech Rosicki zaatakował Prezesa ORA dr Stanisława Piechulę, zarzucając mu nieetyczną walkę z konkurencją i podkopywanie wizerunku konkurenta. Omawiając tę sprawę ORA stwierdziła, że program DoZ był kwestionowany przez ŚIA już w poprzedniej kadencji, czyli dużo wcześniej, niż doszło do zbycia akcji hurtowni Silfarm, Torfarmowi S.A. Członkowie Rady wyraźnie stwierdzili, że program kwestionuje Rada, ponieważ jest on niezgodny z obowiązującym prawem, a Prezes ORA tylko reprezentuje stanowisko Rady na zewnątrz. W związku z tym Rada w odpowiedzi na artykuł stwierdza, że wszystkie działania dr Stanisława Piechuli wynikają z zaleceń Rady, a jej Prezes reprezentuje w działaniach Radę. W dalszej części Rada zaleciła Prezesowi ORA wystąpienie do Śl.WIF z prośbą o poinformowanie właścicieli aptek w sprawie niezgodnego z Pf zbierania danych osobowych pacjentów w aptekach prowadzących program DoZ firmy PGF oraz przeciwdziałanie łamania prawa we wskazanym zakresie oraz wydanie decyzji zabraniającej takiej działalności w aptekach. Ze swej strony ŚIA, przesyłając do wiadomości pismo GIF, zwróci się też do innych firm prowadzących programy lojalnościowe z zapytaniem, czy w ich programach nie dochodzi do praktyk polegających na zbieraniu danych pacjentów dla podmiotu zewnętrznego. Prezes ORA dr Stanisław Piechula otrzymał pełne poparcie dla działań, które podejmuje w imieniu Rady. Postanowiono także skierować do czasopisma „bez recepty” sprostowanie do artykułu Pana Rosickiego.

6. Prezes ORA poinformował, że pozostała niewielka grypa Członków ŚIA, którzy notorycznie uchylają się od obowiązku opłacania składek członkowskich na rzecz samorządu aptekarskiego. Nie pomagają wysyłane upomnienia i pisma. W związku z powyższym wyczerpano już wszystkie możliwości polubownego zakończenia sprawy. Zgodnie z ustawą o izbach aptekarskich nieopłacone w terminie składki członkowskie podlegają ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Prezes poinformował, że wobec kilku pierwszych osób, radca prawny Izby przygotował tytuły wykonawcze do US, w celu egzekucji w trybie administracyjnym, należności pieniężnych z tytułu składek członkowskich. ORA jednogłośnie zaakceptowała skierowanie tytułów wykonawczych do US, celem egzekucji. Prezes zaproponował telefoniczne skontaktowanie się w w/w i w razie braku reakcji na informację o przygotowywanej egzekucji, procedura ściągnięcia składek zostanie uruchomiona.

7a. ŚIA otrzymała kolejne decyzje GIF dotyczące niezgodnej z przepisami prawa reklamy produktów leczniczych kierowanych do publicznej wiadomości. Decyzje dotyczą m.in. aptek należących do EuroApteka Sp. z o.o. Reklamy dotyczą folderów reklamowych „Każdy ma prawo do tanich leków. Fragmenty list cenowych EuroApteki i Apteki Polonez, a także folderu reklamowego Apteka Juventa Bezpłatna gazeta Aptek Juventa. Foldery reklamowe, które wpływają do ŚIA są kierowane do GIF, Śl.WIF i OROZ. Do OROZ są kierowane sprawy kierowników aptek, ale tylko wtedy, gdy ulotkę reklamową pobrano w konkretnej aptece i przesyłający dołączył oświadczenie, że ulotkę pobrano danego dnia w danej aptece.

7b. Prezes ORA poinformował, że Sąd Rejonowy w Katowicach przesłał postanowienie o nie uwzględnieniu zażalenia ŚIA i utrzymaniu w mocy postanowienia Prokuratury Rejonowej w Katowice-Wschód o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia przez ŚIA o podejrzeniu łamania prawa. W marcu 2006 roku ŚIA złożyła zawiadomienie o podejrzeniu łamania prawa w związku z rozwijaniem zależnych – powiązanych spółek, na które są otwierane apteki a spółki te przechodzą z rąk do rąk. Jak stwierdził Prezes sprawę naświetliliśmy dokładnie, zbadaliśmy i pokazaliśmy problem, ale organy ścigania odmówiły wszczęcia postępowania.

7c. Prezes ORA poinformował Radę o treści Uchwały Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Rada zajmowała się problemem niepożądanego działania leku. Po dyskusji Rada Naukowa przy MZ postanowiła zwrócić się z apelem do uczelni medycznych, NRL, krajowego nadzoru specjalistycznego o uwzględnienie tych problemów w szkoleniu oraz aby lekarze zapisując pacjentom określone leki udzielali informacji o ich ewentualnym ubocznym niepożądanym działaniu. Podobny apel został skierowany do nadzoru farmaceutycznego, aby farmaceuci sprzedający w aptekach leki możliwe do nabycia bez recepty lekarskiej, informowali pacjentów lub osoby kupujące o ubocznych, niepożądanych działaniach leków. Rada Naukowa zwracając się z apelem wskazuje, że sugestywna reklama leków zamieszczana w środkach przekazu często okazuje się dominująca w stosunku do zamieszczonej uwagi o konieczności kontaktowania się z lekarzem lub farmaceutą, czy chociaż przeczytania ulotki przed przyjęciem leku.

8a. ORA postanowiła skierować do OROZ wnioski o wszczęcie postępowań wyjaśniających wobec kierowników sieci EuroApteka w Zabrzu i Rudzie Śląskiej oraz sieci aptek Pharm Express w Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Rybniku i Chorzowie. Foldery reklamowe z aptek mieszczących się w tych miastach przesłali wraz z oświadczeniami farmaceuci z tych terenów.

8b. Prezes ORA omówił kwestie organizacyjne związane z Śląskimi Targami Farmaceutycznymi i kursem szkoleniowym, które odbędą się 19 maja w godzinach 9.0016.00 a także uroczystymi obchodami 15-lecia ŚIA, która odbędzie od godziny 20.00 w Szafranowym Dworze w Czeladzi. Zaproszenia na targi i szkolenia zostaną rozesłane do wszystkich farmaceutów i aptek, zaś na wieczorną Galę do zaproszonych gości, osób wyróżnionych i odznaczonych oraz do Delegatów. Osoby te zostaną zaproszone z osobami towarzyszącymi. Prezes ORA przedstawił też scenariusz ceremonii wręczenia sztandaru ŚIA. Stanisław Piechula poinformował, że trwają konsultacje z Dziekan Wydziału Farmaceutycznego ŚAM na temat zorganizowania w czasie Śląskich Targów Farmaceutycznych szkolenia w ramach ciągłych szkoleń farmaceutów. Planowany jest kurs, za ukończenie którego uczestnik otrzyma 6 punktów tzw. „twardych”. Temat kursu „Wybrane zagadnienia z zakresu antybiotyko i chemioterapii zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.


8c. Prezes ORA poinformował Radę o ukończeniu stanu surowego sali konferencyjnej. Zakończenie budowy nastąpi jeszcze w tym roku. Dr Stanisław Piechula stwierdził, że w porozumieniu z Główną Księgową prawdopodobnie zajdzie potrzeba zaciągnięcia kredytu na roboty wykończeniowe i wyposażenie sali konferencyjnej. Prezes ORA poinformował, że nie chce ruszać rezerwy finansowej, którą ŚIA utrzymuje zgodnie z zaleceniem Komisji Rewizyjnej i w związku z tym w odpowiednim czasie zwróci się do ORA o wyrażenie zgody na zaciągnięcie kredytu. ORA przyjęła tę wiadomość do akceptującej wiadomości.

8d. Dr Stanisław Piechula wyjaśniał w Sl.OW NFZ problem pojawiający się w aptekach a dotyczący realizacji, bezpłatnie dla osób uprzywilejowanych (m.in. inwalidów wojennych) leków, na tzw. recepty zastrzeżone (była to planowana grupa leków, które mogliby wystawiać tylko lekarze specjaliści, co nigdy nie zostało zrealizowane). Z ustaleń Prezesa ORA wynika, że NFZ zwróci się o wyjaśnienia w tej sprawie do MZ. Do czasu zajęcia przez MZ jednoznacznego, pisemnego stanowiska, NFZ nie będzie kwestionował wydawania bezpłatnie tej grupy leków dla uprawnionych np. inwalidów wojennych.

8e. Prezes ORA postanowił także wyjaśnić kwestię sposobu wystawiania recept na DUROGESIC – plastry, przy przekraczaniu dawki jednorazowej lub dobowej. W tym celu wystosował pismo do GIF z prośbą o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej bardzo istotnej sprawie. Prezes ORA sugeruje nawet wydanie przez GIF odpowiednich wzorów przepisywanych recept, tak jak to zrobiła dla lekarzy firma Jannsen-Cilag.

8f. Prezes ORA poinformował członków Rady, ze Wojewoda Śląski przesłał do ŚIA zaproszenie do uczestnictwa w obchodach 3 Maja i 86 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Prezes ORA poprosił, aby chętni pobrali zaproszenie w biurze Izby.

8g. Prezes ORA poinformował, że na wniosek dyrektora biura ŚIA, prosi o rozpatrzenie wniosku o przyznanie pracownikom merytorycznym biura, premii motywacyjnej za 2006 rok. Skarbnik ŚIA mgr Krzysztof Majka stwierdził, że wypłacenie takiej premii nie może obciążać bieżących finansów Izby. Na premie może być natomiast przeznaczona kwota z odsetek rezerwy finansowej ŚIA. ORA upoważniła Prezesa ORA do uzgodnień w powyższej kwestii z Główna Księgową Izby, Panią Ewą Kłoda. Szczegóły Prezes przedstawi na następnym posiedzeniu Rady lub Prezydium ORA. ORA, przy 1 głosie „wstrzymującym się”, zaopiniowała pozytywnie wniosek o wypłacenie premii motywacyjnej dla pracowników biura ŚIA.

8h. Dr Andrzej Deląg zdał relację z uroczystości otwarcia w Sosnowcu nowej apteki szkoleniowej Wydziału Farmaceutycznego ŚAM. Zastępca Prezesa ORA poinformował też o odbywających się w dniach 21-22 kwietnia br. V Saksońskich Dni Aptekarza – Chemnitz 2007 roku, w których dr Andrzej Deląg będzie uczestniczył. Główny temat – Opieka farmaceutyczna jako gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii oraz jej wpływ na kondycję ekonomiczną aptek. 24 kwietnia 2007 roku odbędzie się natomiast XI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna w Warszawie.

8i. Na prośbę mgr Danuty Szydłak, Prezes ORA poinformował, że w najnowszym Apothecariusie zostanie zamieszczone pismo Centrali NFZ o możliwości wypisywania na jednej recepcie, razem leków refundowanych z listy stosowanych w chorobach przewlekłych i jednocześnie z listy leków podstawowych i uzupełniających

1. 8j. Mgr Władysław Rybka poinformował, że 14 marca 2007 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Spółki Galenica-Silfarm. Ponieważ na skutek sprzedaży udziałów w spółce, m.in. Izba nie jest już udziałowcem spółki, to nic nie wiemy o przebiegu Walnego Zgromadzenia. Taka jest zdaniem mgr Władysława Rybki smutna rzeczywistość. Mgr Władysław Rybka stwierdził, że czuje się bardzo rozgoryczony, bo to co stworzyliśmy wspólnie nie jest już nasze. Nawiązał też do uchwały Prezydium ORA z września 2006 roku, zgodnie z którą członkowie Rady Nadzorczej Silfarmu w tym mgr Władysław Rybka, mieli zostać uhonorowani wyróżnieniem nadawanym przez ŚIA. Mgr Władysław Rybka zgłosił wniosek o powtórną analizę uchwały. Po analizie uchwały i przedyskutowaniu sprawy, ORA postanowiła podjąć uchwałę o zmianie uchwały z września 2006 roku. Głosami 8 „za”, 1 „przeciw” i 6 „wstrzymujących się, ORA uchwaliła, że nie będą wręczane wyróżnienia w związku z działalnością w Silfarmie a jedynie za wieloletnią aktywność i zaangażowanie w działalność samorządu aptekarskiego.

9. Na tym zakończono 40 posiedzenie Okręgowej Rady Aptekarskiej, w dniu 17 kwietnia 2007 roku.

Protokołował: Leszek Dusik


Zał. Nazwiska osób oraz numery stwierdzonych PWZ


BEDNARCZYK Magdalena, Ewa 06104078, GAWIN Aneta, Beata 06106072, GRYCHTOŁ Anna 06105075, GĄDEK Aleksandra, Ewa 06102074, GĄDZIK Jadwiga 06108076, JAKUBIAK Elżbieta 06103071, JARZĄBEK Arkadiusz 06111076, KOWALIK Magdalena, Dorota 06107079, MARTYNA Krystian 06116071, OSTRĘGA Arkadiusz 06113070, PROCYSZYN Piotr 06115074, PUDŁO Wojciech 06112073, ROKICKA Magdalena 06109073, SIWIŃSKI Witold, Ludwik 06114077, ŁYSIK Agnieszka 06110079, Paulina, Eliza CIARKOWSKA 06089078, Katarzyna, Anna DUB 06091071, Justyna, Stefania DYNA 06088071, Ewa GALAS 06097073, Aleksandra, Ewa GĄDEK 06102074, Elżbieta JAKUBIAK 06103071, Agnieszka, Ewa KLUSZCZYŃSKA 06093075, Iwona, Kinga MACURA 06101077, Patrycja, Anna MARKOWSKA 06085070, Magdalena, Anna NIKIEL 06096076, Marta, Paulina PALACZ 06092078, Joanna PALKA 06098070, Ewa, Małgorzata PAŹDZIOR 06100070, Karolina, Joanna PAŁKA 06090074, Jolanta, Maria PILARCZYK 06087074, Agnieszka SOCHA 06099077, Joanna, Maria SŁANIA 06095079, Magdalena WILK 06094072, Beata WĘGRZYK 06086077.

mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
Protokół z 3 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 3 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 7 stycznia 2020 r.Katowice, dnia 7 stycznia 2020 r.1. Posiedzenie Rady SIA o...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z 2 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 2 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 3 grudnia 2019 r.Katowice, dnia 3 grudnia 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otw...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z XLV Posiedzenia Rady SIA VII Kadencji Protokół z obrad 45 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VII kadencji w dniu 5 listopada 2019 r.Katowice, 5 listopada 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otwo...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right