2017-11-24
Mgr farm. Zdzisława Moś - 2017-09-07
Odznaka "Pharmaciae Seniori" dla mgr farm. Zdzisławy Moś - 2017-09-07

Pani mgr farm. Zdzisława Moś dyplom ukończenia studiów farmaceutycznych uzyskała w 1957 roku na Akademii Medycznej w Poznaniu. Bezpośrednio po uzyskaniu tytułu magistra farmacji podjęła pracę w Przedsiębiorstwie Zaopatrzenia Farmaceutycznego „Cefarm Bytom”(wcześniej: Katowicki Zarząd Aptek) kolejno jako magister farmacji w aptece, kierownik Działu Zaopatrzenia Farmaceutycznego, kierownik Działu Dystrybucji, Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Aptek i Zastępca Dyrektora PZF „Cefarm Bytom”. W 1991 roku przeszła na emeryturę, jednakże rok później podjęła ponownie pracę w aptece w Bytomiu, którą prowadziła do 2007 roku.
Pani magister Zdzisława Moś jest specjalistą II stopnia w zakresie farmacji aptecznej. Swoją wiedzą i szerokim doświadczeniem mogła dzielić się dzięki pełnieniu funkcji opiekuna specjalizacji wielu członków naszej izby.
Pani mgr farm. Marianna Mentel nienagannie wykonywała zawód przez 49 lat. Już jej przełożeni z Katowickiego Zarządu Aptek oddz. w Bytomiu oceniali ja jako osobę sumienną i obowiązkową, posiadającą wysoką etykę zawodową Pani mgr farm. Zdzisława Moś jest osobą, która w pełni zasługuje na wyróżnienie honorową odznaką „Pharmaciae Seniori”.

Autor: Dorota Hapeta
chevron_left
21
01.2021
chevron_right
Subskrybuj
chevron_right
Powrót do góry