Apothecarius ebook Więcej
2017-12-08Piotr Brukiewicz
Komunikat NIA w sprawie rozpoczęcia procedury podłączeniasię aptek do ZSMOPL

Komunikat Naczelnej Izby Aptekarskiej z 7.12.2017 r. w sprawie rozpoczęcia procedury podłączania się aptek do systemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi.

Źródło informacji: http://www.nia.org.pl/2017/12/07/komunikat-ws-rozpoczecie-procedury-podlaczania-sie-aptek-do-systemu-produkcyjnego-zintegrowanego-systemu-obrotu-produktami-leczniczymi/


Naczelna Izba Aptekarska

L. dz. P – 514/2017

Warszawa, dnia 07 grudnia 2017 r.


Szanowni Aptekarze

W związku z opublikowanym w dniu 1 grudnia 2017 r. komunikatem Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia [dalej: CSIOZ] pt. „Zoptymalizowana funkcjonalność zakładania kont w ZSMOPL już dostępna”, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpoczęcie procedury podłączania się aptek do systemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Obrotu produktami Leczniczymi.

W przypadku stwierdzenia problemów związanych z procedurą zakładania kont i podłączania podmiotów raportujących do środowiska produkcyjnego uprzejmie proszę o pilne przekazywanie nieprawidłowości do CSIOZ.

Powyższe spowodowane jest chęcią wyeliminowania problemów związanych z nałożonym przez przepisy ustawy z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2211) obowiązkiem raportowania danych do ZSMOPL.

Ponadto, uprzejmie informuję, że Naczelna Izba Aptekarska prowadzi rozmowy z Ministerstwem Zdrowia oraz z Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia w celu przedłużenia terminu raportowania danych do Systemu SMOPL.

Z poważaniem

Prezes
Naczelnej Rady Aptekarskiej
mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska

Dokładny termin: 2019-03-13
Autor: Piotr Brukiewicz
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet