Apothecarius ebook Więcej
2019-02-12Piotr Brukiewicz
Petycja poparcia Ustawy o Zawodzie Farmaceuty

W imieniu Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej zwracam się z uprzejmą prośbą o poparcie petycji do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego w sprawie skierowania projektu Ustawy o Zawodzie Farmaceuty do dalszej legislacji.

Projekt ma zagwarantować farmaceutom m.in. niezależność w wykonywaniu zawodu oraz pozwoli wprowadzić w Polsce opiekę farmaceutyczną w aptekach. Regulacja umożliwi wsparcie systemu ochrony zdrowia umiejętnościami oraz wiedzą farmaceutów jeszcze w szerszym zakresie niż obecnie.

Podpisy pod petycją dostępną na stronie https://farmaceuta.pl/petycja/ mogą składać farmaceuci, technicy farmaceutyczni oraz studenci farmacji do 17 lutego 2019 r. Po tym terminie petycja wraz z listą popierających je osób, zostanie przekazana bezpośrednio do adresata.

Nadmieniam, że poparcie nie dotyczy nieznanej w chwili obecnej Państwu treści projektu opracowanego przez ministerialny zespół UoZ, a jedynie poparcia kierowanej petycji do Ministra Zdrowia w sprawie przekazania projektu UoZ do dalszej legislacji.

Petycje poparli:
- Naczelna Izba Aptekarska - https://www.nia.org.pl/2019/02/01/ustawa-o-zawodzie-farmaceuty-potrzebuje-twojego-podpisu/
- Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek

Proszę o włączenie się do akcji.

 

W załączeniu uchwała Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej z 5.02.2019 r. w sprawie petycji do Ministra Zdrowia.

 

Z poważaniem

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Autor: Piotr Brukiewicz
powrót do góry
Wykonanie: Falkonet