III Turniej w piłce nożnej o Puchar HURTAPU - 2014-08-30

W sobotę 30 sierpnia 2014r. na boisku Hurtap SA odbył się III Turniej Okręgowych Izb Aptekarskich o Puchar Hurtapu, którego pomysłodawcą jest Prezes HURTAP SA mgr farm. Wiktor Napióra - moim zdaniem największy pasjonat sportu wśród farmaceutów. W turnieju wzięły udział cztery drużyny, które reprezentowały Okręgowe Izby Aptekarskie z Gdańska, Bydgoszczy, Katowic i Łodzi. Rozgrywki tradycyjnie odbyły się na trawiastym boisku znajdującym się na terenie firmy Hurtap SA. W Łęczycy pogoda jak zwykle dopisała, czego niestety nie można było powiedzieć o ostatnim turnieju w Krakowie. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2x15 minut. Na boisku mogło grać jednocześnie 5 zawodników (bramkarz i 4 zawodników w polu), a drużyna mogła liczyć maksymalnie 12 zawodników.

Turniej zwyczajowo przebiegał w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze oraz tradycyjnie był wzorowo zorganizowany. W tym roku po raz kolejny zauważyliśmy coraz wyższy poziom sportowy zawodów, a także zaangażowanie zawodników. Oprócz rywalizacji sportowej, celem turnieju była również integracja środowiska aptekarskiego. Po trudach zmagań piłkarskich, na uczestników i kibiców czekał grill. Turniej po raz kolejny wygrała drużyna OIA Łódź, II miejsce zajęła OIA Katowice, III OIA Gdańsk, a IV OIA Bydgoszcz.

- Piotr Brukiewicz.

Oprócz nagród za poszczególne miejsca, w turnieju przyznane zostały także nagrody indywidualne:

- KRÓL STRZELCÓW - MACIEJ FIK (OIA KATOWICE) - zdobywca 7 bramek - gratulujemy!!! Jest to drugi tytuł króla strzelców. Poprzedni Maciej zdobył go w Gniewinie podczas halowych mistrzostw farmaceutów 2014.

- NAJLEPSZY ZAWODNIK - ŁUKASZ MORAWSKI (OIA GDAŃSK)

- NAJLEPSZY BRAMKARZ - PIOTR RADZIKOWSKI (OIA ŁÓDŹ)