ŚLĄSKA IZBA APTEKARSKA
W KATOWICACH

XIV Posiedzenie ORA IV Kadencji.

Data dodania: 2013-11-20

Protokół z 14 posiedzenia Rady Aptekarskiej, Okręgowej Izby Aptekarskiej w Katowicach, IV kadencji, dnia 7 grudnia 2004 roku.



1. Posiedzenie Rady Aptekarskiej, Okręgowej Izby Aptekarskiej w Katowicach, IV kadencji, otworzył Prezes ORA w Katowicach dr farm. Stanisław Piechula. Po powitaniu zebranych Prezes ORA zaproponował porządek posiedzenia. Porządek obrad został przyjęty. Prezes ORA przedstawił zebranym mgr farm. Tomasza Witeckiego, który sam zgłosił chęć działania w pracach samorządu aptekarskiego. Prezes ORA zaproponował mgr Tomaszowi Witeckiemu udział w pracach w komisji, które powstały przy OIA w Katowicach.

2. Okręgowa Rada Aptekarska w Katowicach jednogłośnie przyjęła protokoły z 13 posiedzenia ORA i 17 posiedzenia Prezydium ORA.

3a. Okręgowa Rada Aptekarska w Katowicach, jednogłośnie, zaopiniowała pozytywnie wniosek mgr farm. Jerzego F., dotyczący możliwości dalszego kierowania apteką ogólnodostępną w Rudach ul. Raciborska, po ukończeniu 65 roku życia.

3b. Okręgowa Rada Aptekarska w Katowicach zaopiniowała pozytywnie wnioski o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej:

-"EURO-APTEKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie-apteka ogólnodostępna w Chorzowie ul. Wolności 12, kandydatka na stanowisko kierownika apteki mgr farm. Iwona K., po przeprowadzeniu rozmowy wyjaśniającej - głosami 12 "za", 4 "przeciw", przy 5 głosach "wstrzymujących się".

Jednocześnie ORA na podstawie uchwały mówiącej, że właściciele aptek, którzy nie zgłaszają do OIA zmian w zatrudnieniu magistrów farmacji, nie dają rękojmi prawidłowego prowadzenia apteki, postanowiła występować do Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego (Śl.WIF) z wnioskiem o nie wydawanie zezwolenia na prowadzenie aptek dla właścicieli nie wypełniających tego ustawowego obowiązku. Uchwałę w tej sprawie ORA podjęła jednogłośnie.

-Pani mgr farm. Anny Lesik Pana mgr farm. Jana Lesik-apteka ogólnodostępna w Chorzowie ul. Strzelców Bytomskich 5, kandydatka na stanowisko kierownika apteki mgr farm. Anna L. - jednogłośnie,

-Pani Anny Zawisza-Kubicka i Pani Teresy Żurek-apteka o nazwie "MIŁA" w Zabrzu ul. I. Paderewskiego 35, kandydatka na stanowisko kierownika apteki mgr farm. Bernadeta S. - przy 1 głosie "wstrzymującym się",

-Pani mgr farm. Agnieszki Góralczyk - Nguyen Huu i Pani mgr farm. Bożeny Góralczyk - apteka ogólnodostępna o nazwie "przy Hucie" w Zawierciu ul. Piłsudskiego 80, kandydatka na stanowisko kierownika apteki mgr farm. Bożena G. - jednogłośnie.

ORA wstrzymała wydanie opinii w sprawie wniosków o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki:

-WARSFARMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie-apteka o nazwie "NOVUM" w Zawierciu ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 20, kandydatka na stanowisko kierownika apteki mgr farm. Beata C. – po przeprowadzenia rozmowy wyjaśniającej z kandydatką na kierownika apteki (członek OIA w Gdańsku) stwierdzono, że kandydatka na kierownika apteki w dalszym ciągu nie dostarczyła zaświadczenia o niekaralności z tytułu działalności zawodowej z OIA w Gdańsku.

-Pani Katarzyny Trzetrzelewskiej i Pana Mirosława Kotlińskiego - apteka o nazwie "AGATA" w Jaworznie ul. Grunwaldzka 104, kandydatka na stanowisko kierownika apteki mgr farm. Gabriela J., do czasu uzupełnienia dokumentacji wniosku.

3c. Prezydium ORA zaopiniowało pozytywnie harmonogramy godzin pracy i dyżurów aptek na terenie powiatu raciborskiego i zawierciańskiego. Ponadto Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej zwrócił się o opinię, czy oprócz trzech aptek całodobowych, konieczne są jeszcze dodatkowe dyżury aptek? Okręgowa Rada Aptekarka stanęła na stanowisku, że jeżeli władze terytorialne uznają, że ten rozkład godzin pracy aptek jest dostosowany do potrzeb ludności i zapewnia dostępność do świadczeń, to ORA w Katowicach nie wnosi zastrzeżeń.

4a. W związku z opublikowanym komentarzem do skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej PGF S.A. za III kwartał 2004 roku, z którego wynika, że kontrolą PGF S.A. objęte są m.in. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością: Cefarm B, Apteki 21, Zdrowie, Oktet, Radan-Farma, Międzynarodowa Apteka Grabowskiego Londyn Grabopharm, Apteka pod Św. Franciszkiem oraz pismem, które z upoważnienia Ministra Zdrowia skierował do Marszałka Sejmu Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, z którego wynika, że zapis w Prawie farmaceutycznym o nie wydawaniu zezwolenia na prowadzenie apteki dla podmiotu, który prowadzi na terenie województwa więcej niż 1% aptek ogólnodostępnych, albo podmioty przez niego kontrolowane w sposób bezpośredni lub pośredni, prowadzą łącznie więcej niż 1% aptek na terenie województwa, dotyczy nie tylko otrzymywania nowych zezwoleń, ale także skupowania przez podmioty aptek lub spółek posiadających apteki, przedyskutowano problem, czy OIA nie powinna wystąpić do Śl.WIF z wnioskiem o cofnięcie niektórych zezwoleń wydanych dla PGF S.A. i spółek zależnych. Zgodnie z tą interpretacją PGF S.A. i spółki zależne posiadają na terenie województwa śląskiego znacznie więcej aptek niż zezwala na to Prawo farmaceutyczne. Po krótkiej dyskusji przy 1 głosie "przeciw", ORA podjęła uchwałę w sprawie skierowania do Śl.WIF, wniosku o cofnięcie zezwoleń na prowadzenie tych aptek, których prowadzenie przez PGF i spółki zależne, spowodowało przekroczenie 1% aptek w województwie śląskim.

5a. Prezes ORA i Koordynator Departamentu Obrony i Konsolidacji Aptek NRA (DOiKA) dr Stanisław Piechula poinformował o pierwszym zebraniu Departamentu, na którym m.in. przedstawił cele i propozycję strategii działania. Z terenu działania OIA w Katowicach w posiedzeniu uczestniczyli, oprócz Szefa Departamentu, mgr farm. Feliks Grzywocz i Pan Jan Stasiczek. Zainteresowanych członków ORA dokładniejszą relacją, Prezes ORA poinformował, że można się z nią zapoznać w sekretariacie biura Izby. Informacja na w/w temat ukaże się też w biuletynie OIA w Katowicach.

5b. Dr Stanisław Piechula poinformował, że Naczelna Rada Aptekarska (NRA) i za jej pośrednictwem okręgowe izby aptekarskie otrzymały notatkę ze spotkania w Departamencie Europy Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Ambasadorem Republiki Litewskiej w dniu 22 listopada br. Na tym spotkaniu Ambasador Litwy pośród innych spraw, wyraził głębokie zaniepokojenie w związku z problemami litewskiego przedsiębiorstwa Euro-Apteka Sp. z o.o, związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Ambasador podkreślił, że "bojkot" sieci litewskich aptek ze strony niektórych OIA, wzbudza zaniepokojenie rządu litewskiego. Obecnie w wyniku kontrowersyjnych, zdaniem Ambasadora, działań grupy właścicieli polskich aptek, dochodzi do rozwiązywania przez niektóre hurtownie farmaceutyczne umów ze spółką Euro-Apteka. Pojawiły się również problemy z otwarciem nowych punktów sprzedaży. ORA w Katowicach z ogromnym zdumieniem przyjęła powyższą informację uznając, że Ambasador obcego państwa nie powinien być "adwokatem" prywatnej spółki. Prezes ORA zaproponował, że w imieniu ORA wystosuje odpowiednie pisma.

5c. Unia Farmaceutów-Właścicieli Aptek wniosła do Sądu Okręgowego Wydział Gospodarczy w Warszawie pozew o zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji przez Euro-Apteka Sp. z o.o. Prezes ORA zwrócił uwagę, że wniosek jest bardzo dobrze uzasadniony. Z treścią pozwu członkowie ORA mogą się zapoznać w sekretariacie biura.

5d. Koordynator Programu Centrum Diabetyka (CD), skierowała do lekarzy kolejne pismo z informacją, że w październiku i listopadzie br. 100 aptek będzie pilotować realizację kolejnego etapu programu, tworząc zespoły doradcze dla diabetyków. Do listu dołączona jest informacja "Ceny specjalne w programie Centrum Diabetyka obowiązujące od 1-X – 31 XII 2004. Prezes ORA przypomniał, że OIA w Katowicach podjęła działania w sprawie programu CD. Na razie skończyło się to tym, że na wniosek Phoenix Pharma Polska (PPP), toczy się postępowanie wobec OIA, przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów i oczekujemy na wynik sprawy.

5e. ORA w Katowicach przyjęła do wiadomości treść uchwały Dolnośląskiej ORA w sprawie przeciwdziałania zagrożeniom dla kondycji ekonomicznej aptek prowadzonych przez farmaceutów. Dolnośląska ORA apeluje do wszystkich farmaceutów prowadzących apteki, by w kontaktach z producentami i hurtowniami farmaceutycznymi, w zawieranych kontraktach wykazali się starannością o interesy całego środowiska zawodowego farmaceutów. Za wyraz takiej staranności uznaje się unikanie kontaktów handlowych z tymi, którzy czynnie popierają powstawanie sieci aptek i dyktują warunki skutkujące uzależnieniem finansowym aptek, albo traktują produkty lecznicze i wyroby medyczne, jako towar podlegający marketingowi.

5f. Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej (NROZ) wydał postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania wyjaśniającego wobec Prezesa ORA w Katowicach dr Stanisława Piechuli. Przewodniczący ORL w Katowicach dr n. med. Maciej Hamankiewicz zgłosił do NROZ zawiadomienie o popełnieniu przez Prezesa ORA w Katowicach przewinienia zawodowego polegającego na prowadzeniu reklamy produktu leczniczego, nie będąc do tego uprawnionym. W uzasadnieniu postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania NROZ zwraca uwagę, że Rzecznik prowadzi postępowania dyscyplinarne z działalności zawodowej farmaceuty, a nie rozciąga form wykonywania zawodu farmaceuty na płaszczyznę działalności w organach samorządowych. Rzecznik zwraca też uwagę, że dr Stanisław Piechula pełniąc funkcję Prezesa ORA działa w jej imieniu, reprezentując opinię środowiska aptekarzy. Ponadto NROZ stwierdza, że ulotki i plakat akcji informacyjnej "Aptekarze-Pacjentom" nie są reklamą produktu leczniczego, ponieważ nie spełniają kryteriów określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie reklamy produktów leczniczych. ORA z satysfakcją przyjęła do wiadomości postanowienie NROZ.

5g. ORA przyjęła do wiadomości informację Okręgowego Sądu Aptekarskiego w Katowicach na temat spraw zakończonych prawomocnym wyrokiem.

5h. OIA w Katowicach otrzymuje kolejne stanowiska Prezydentów Miast i Rad miast i gmin w sprawie obniżenia stawek podatkowych od nieruchomości dla aptek. Większość odpowiedzi stanowi zapewnienie, że problem ten zostanie przedstawiony przy opracowywaniu budżetów na 2005 rok. W tych miastach i gminach, gdzie zatwierdzono już budżety na przyszły rok, nie wyrażono zgody na obniżenie stawek podatku od nieruchomości dla aptek.

5i. Prezes ORA poinformował, że NRA dąży do takiego zapisu w Prawie farmaceutycznym, aby uszczelnić zapis dotyczący 1% ogólnej ilości aptek w województwie dla jednego przedsiębiorcy i podmiotów kontrolowanych przez tego przedsiębiorcę. Niestety działania te napotykają na duży opór, ponieważ maja miejsce także naciski, aby całkowicie zrezygnować z tego zapisu w ustawie.

5j. Prezes ORA zwrócił uwagę, że działania OIA w Katowicach polegające na uświadamianiu właścicielom aptek o zagrożeniach ze strony hurtowni farmaceutycznych rozwijających swoje sieci aptek oraz wspierających pozostałe sieci aptek rozwijające się na rynku, podnoszą świadomość aptekarzy i zaczynają odnosić określone efekty. Aptekarze konsolidują się i zaczynają rozważnie podchodzić do współpracy z hurtowniami, zwiększając swoją współpracę z hurtowniami przyjaznymi, na co wskazują informacje z lokalnych hurtowni naszego regionu.

5k. Prezes ORA poinformował, że na posiedzenie Prezydium w dniu 21 grudnia br. zaprosił przedstawicieli firmy, która pomoże w uzyskaniu pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej na szkolenie farmaceutów. Uzyskanie tych pieniędzy wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty. Trzeba też dokładnie określić ilość osób do przeszkolenia. Podana liczba osób musi odpowiadać faktycznej ilości osób przeszkolonych. Aby sprostać tym zadaniom potrzeba przynajmniej kilka osób, które szczegółowo podejmą ten temat. Zajmie się tym dr Andrzej Deląg, który dobierze sobie współpracowników.

6a. Zastępca Prezesa ORA mgr Anna Śliwińska poinformowała, że w dniu 16 grudnia br. odbędzie się tylko Konkurs Prac Magisterskich, a uroczystość Dyplomatorium, na której miała zostać wręczona nagroda OIA w Katowicach dla absolwenta Wydziału Farmaceutycznego, który legitymuje się najwyższą średnią ocen za cały okres studiów odbędzie się w terminie późniejszym. Spowodowane jest to faktem przedłużenia okresu studiów o okres 6 miesięcznej praktyki w aptece. W związku z tym należałoby zdecydować czy i kiedy będziemy wręczać nagrodę pieniężną OIA w Katowicach. Po krótkiej dyskusji postanowiono ufundować nagrodę książkową dla laureata Wydziałowego Konkursu Prac Magisterskich, a nagrodę pieniężną i książkę wręczyć najlepszemu studentowi wtedy, kiedy odbędzie się Dyplomatorium. Taką decyzję ORA podjęła jednogłośnie.

6b. W związku z ubieganiem się o stanowisko kierownika apteki, mgr farm. Zofia R. zwróciła się o ponowny wpis na listę członków OIA w Katowicach. Mgr farm. Zofia R. została skreślona z listy członków OIA na własną prośbę, po zakończeniu prowadzenia swojej apteki. ORA, po przeprowadzeniu rozmowy wyjaśniającej, jednogłośnie podjęła uchwałę o ponownym wpisaniu mgr farm. Zofii R. na listę członków OIA w Katowicach, pod warunkiem uregulowania zaległych składek członkowskich w dwóch ratach, nie później jednak niż do końca marca 2005 roku.

6c. Prezes ORA przedstawił do dyskusji kwestię przyznania pracownikom biura OIA w Katowicach nagrody pieniężnej i zaproponował wysokość tej premii w wysokości 500 złotych netto dla każdego pracownika. Zastępca Prezesa ORA dr Andrzej Deląg zaproponował, aby Pani Krystynie Białozorskiej przyznać większą nagrodę w wysokości 650 złotych netto gdyż dodatkowo zorganizowała bardzo dobrze szkolenie "mikołajkowej" w Wiśle i obsługuje zebrania szkoleniowe w Katowicach. Zastępca Prezesa ORA mgr Anna Śliwińska zaproponowała, aby nagrodę wypłacić tylko merytorycznym pracownikom biura. Z kolei mgr Damian Nowak zapytał Prezesa ORA, czym się szczególnie wyróżniło biuro, żeby otrzymać nagrodę. Także mgr Mirosław Kidziński i mgr Władysław Rybka zakwestionowali potrzebę wypłacania nagród. Prezes ORA wyjaśnił, że Izba podjęła wiele nowych zadań, których obsługę administracyjną prowadzą pracownicy biura. Z zadań tych wywiązują się bardzo dobrze. Po tym wyjaśnieniu Prezesa mgr Damian Nowak zakwestionował wysokość nagrody i zaproponował 500 złotych brutto.. Dyrektor biura, który wystąpił do Prezesa ORA o nagrody pieniężne, argumentował za równą kwotą dla wszystkich pracowników. W tej sytuacji mgr Piotr Klima zaproponował, aby ORA przyznała pewną kwotę, którą rozdysponuje dyrektor biura. Jednak dyrektor biura wyraził pogląd, że ocena pracowników należy do Rady. Po tej dyskusji Prezes ORA zaproponował głosowanie wniosków. Najpierw głosowano wniosek o nie nagradzaniu sprzątaczki i administratora budynku. Za tym wnioskiem głosowało 13 osób, 5 było "przeciw" a 2 "wstrzymały się" od głosu. Następnie przegłosowano wysokość nagrody. Za nagrodą w wysokości 500 złotych netto opowiedziało się 13 członków ORA, 2 było "przeciw", a 7 "wstrzymało się". Tym samym nie głosowano już innych niższych propozycji. Na koniec przegłosowano propozycję dr Andrzeja Deląga o przyznaniu Pani Krystynie Białozorskiej nagrody w wysokości 650 złotych netto. Za było 14 osób, nikt nie był przeciwny, 8 członków Rady "wstrzymało się" od głosu. ORA podjęła uchwałę w sprawie przyznania nagród merytorycznym pracownikom biura OIA w w wysokościach jak wyżej.

6d. ORA ustaliła, że w styczniu 2005 roku posiedzenia odbędą się w następujących terminach: 4 stycznia posiedzenie ORA, 11 i 18 stycznia posiedzenia Prezydium ORA.

6e. Prezes ORA dr Stanisław Piechula zaproponował ustanowienie roku 2005, rokiem hurtowni aptekarskich (u nas hurtowni Silfarm) i hurtowni przyjaznych aptekarzom. Dr Stanisław Piechula przygotował Apel do aptekarzy następującej treści:

Okręgowa Rada Aptekarska w Katowicach ogłasza na obszarze działania naszej izby, rok 2005 rokiem współpracy z hurtownią aptekarską Silfarm i hurtowniami nam przyjaznymi !
Ze względu na coraz trudniejszą sytuację naszych aptek oraz bezwzględną konieczność konsolidacji w ich obronie, zwracamy się z prośbą do wszystkich właścicieli aptek, by w nowym roku:
1 – docenili wielkie znaczenie hurtowni aptekarskich w obronie naszego miejsca na rynku aptecznym i nawiązali współpracę z hurtownią aptekarską Silfarm a także stali się jej udziałowcami.
2 – współpracowali z hurtowniami, które są dla nas przyjazne i nie tworzą ani nie zaopatrują sieci aptek a pomagają nam w obronie i konsolidacji naszych placówek.
Od Nowego Roku nasza izba aptekarska bardzo wyraźnie będzie współpracować z takimi hurtowniami, by wspólnie koordynować najważniejsze inicjatywy, mające na celu nasza wspólna przyszłość.
Już niebawem w oparciu o zapytanie skierowane do hurtowni przez Prezesa NRA, a także podjętą współpracę, przedstawimy Państwu listę szczególnie przyjaznych dla nas hurtowni – partnerów, pomagających nam w najważniejszym celu 2005 roku – KONSOLIDACJI I OBRONIE APTEK !

Po krótkiej dyskusji na temat, czy wyróżniać w sposób szczególny Silfarm, ORA podjęła uchwałę o skierowaniu do aptekarzy Apelu o treści zaproponowanej przez Prezesa ORA. Za taką treścią Apelu opowiedziało się 18 członków Rady, 1 był przeciwny, a 3 wstrzymało się od głosu.
Za nie wyszczególnianiem Silfarmu był tylko 1 członek Rady, 7 wstrzymało się od głosu. 14 osób było przeciwnych temu wnioskowi.

Prezes ORA zorganizuje spotkanie z przedstawicielami hurtowni farmaceutycznych. Te, które odpowiedzą na pismo Prezesa NRA i włączą się w działania obronne i konsolidacyjne aptek, będą promowane w środowisku jako hurtownie przyjazne aptekarzom.

6f. Mgr Piotr Klima w imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. "Pomóżmy pacjentowi choremu na cukrzycę, aby sam sobie pomógł" zorganizowanej w Raciborzu, zwrócił się z prośbą o dofinansowanie tej Konferencji w kwocie 1 tyś. złotych. Zgodnie z ustaleniami OIA w Katowicach była jednym ze współorganizatorów Konferencji. Prezes ORA stwierdził, że z taką prośbą należało wystąpić przed Konferencją, ponieważ wtedy można poszukać sponsorów. Zaproponował jednak pozytywne zaopiniowanie wniosku mgr Piotra Klimy, pod warunkiem, że wypłata nastąpi dopiero po napisaniu przez wnioskodawcę artykułu i dostarczeniu materiału zdjęciowego na temat tej Konferencji, do opublikowania w biuletynie Śląskie Forum Farmaceutyczne(ŚFF). ORA jednogłośnie postanowiła zaopiniować pozytywnie wniosek i przeznaczyć na w/w cel kwotę 1 tyś. złotych. Ustalono, że na przyszłość negatywnie będą opiniowane tego typu wnioski składane po terminie.

6g. Prezes ORA przypomniał, że od stycznia 2005 roku powinny się rozpocząć zebrania farmaceutów w rejonach wyborczych. Wymaga to dużej pracy organizacyjnej i zaangażowania się w pracę delegatów. Zebrania będą połączone ze szkoleniami farmaceutów. Zdaniem Prezesa ORA zebrania, na których w pierwszej części będzie wykład szkoleniowy, a następnie spotkanie poświęcone sprawom bieżącym, powinny się odbywać przynajmniej raz w miesiącu. Przy tej okazji Prezes ORA stwierdził, że zadania stojące przed samorządem aptekarskim wymagają zaangażowania całego środowiska i zwrócił się do członków ORA o zapraszanie do współpracy wszystkich cennych i aktywnych osób z lokalnych środowisk.

6h. Prezes ORA przypomniał, że Rada OIA w Katowicach podjęła uchwałę w sprawie upoważnienia Prezesa i Prezydium ORA do podjęcia działań zmierzających do konsolidacji gospodarczej aptek. Obecnie należałoby przejść od dyskusji do konkretnych posunięć. Do działania w tej sprawie można wciągnąć przyjazne aptekarzom hurtownie farmaceutyczne. Wszyscy oczekują co zrobi Izba. Trzeba także określić logo dla wyróżnienia współpracujących aptek, które wejdą w program pod patronatem OIA w Katowicach. Prezes ORA zaproponował w tej kwestii wykorzystanie znaku graficznego "Apteki Polskie". Dr Stanisław Piechula nie ukrywał faktu, że czuje sentyment do tego znaku graficznego, ale ważniejszym jest, że znak jest zarejestrowany i już częściowo znany. Ponadto inne OIA w Polsce zaczęły stosować podobną symbolikę, która nawiązuje do polskości naszych aptek. Prezes zwrócił się do ORA z zapytaniem, czy podjąć starania do wykorzystania tego logo do oznakowania aptek biorących udział w programie pod patronatem OIA w Katowicach. ORA jednogłośną uchwałą potwierdziła, że można wykorzystać znak "Apteki Polskie" i zaproponować go do oznakowania aptek biorących udział w programie pod patronatem OIA.

6i. Prezes ORA zaproponował na stanowisko Zastępcy Prezesa ORA w Katowicach mgr Piotra Klimę. Prezes ORA docenia zaangażowanie mgr Piotra Klimy i chciałby wykorzystać jego umiejętności organizatorskie i zaangażowanie w realizacji podejmowanych inicjatyw. Zadaniem, którym zajmie się obecnie nowy Wiceprezes ORA to szkolenia opłacane z pieniędzy unijnych. Sprawę szkoleń poprowadzą dr Andrzej Deląg i mgr Piotr Klima (patrz pkt 5l.). Mgr Piotr Klima wyraził zgodę na kandydowanie. Stwierdził, ze posiada bogate doświadczenie zawodowe i społeczne. Dysponuje czasem, chociaż częste dojazdy do Katowic, szczególnie w okresie zimowym mogą stanowić pewien problem. Zastrzeżenia do kandydatury mgr Piotra Klimy zgłosiła mgr Lidia Wolnicka-Morawiec. Szczególnie nie podobał się jej udział mgr Piotra Klimy w spotkaniu organizowanym przez PGF S.A. w Pradze. Kandydat na Wiceprezesa ORA stwierdził, że wziął udział w tym spotkaniu, żeby wiedzieć, co tam się będzie działo. Tłumaczenie to nie przekonało niektórych członków ORA. Także Prezes ORA stwierdził, że źle odebrał udział mgr Piotra Klimy w tym spotkaniu w Pradze. Prezes ORA stwierdził, że jeżeli mgr Piotr Klima zostanie wybrany na Wiceprezesa ORA to musi się dostosować do polityki OIA w Katowicach. Po tej dyskusji przystąpiono do głosowania. Głosami 9 "za", 1 "przeciw", przy 7 "wstrzymujących się" ORA wybrała mgr Piotra Klimę na funkcję Wiceprezesa ORA w Katowicach.

7. Na tym zakończono 14 posiedzenie Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach, IV kadencji, w dniu 7 grudnia 2004 roku.

Protokołował: Leszek Dusik

mdi-arrow-left Powrót
Zobacz również:
Protokół z 3 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 3 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 7 stycznia 2020 r.Katowice, dnia 7 stycznia 2020 r.1. Posiedzenie Rady SIA o...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z 2 Posiedzenia Rady SIA VIII Kadencji Protokół z obrad 2 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VIII kadencji w dniu 3 grudnia 2019 r.Katowice, dnia 3 grudnia 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otw...
Więcej mdi-menu-right
Protokół z XLV Posiedzenia Rady SIA VII Kadencji Protokół z obrad 45 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VII kadencji w dniu 5 listopada 2019 r.Katowice, 5 listopada 2019 r.1. Posiedzenie Rady SIA otwo...
Więcej mdi-menu-right
Więcej artykułów mdi-menu-right